Související zápasy

3 BODOVÝ VÍKEND ŽEN

Ženy čekala dvě domácí utkání. V sobotu se střetly s tým Orel Rtyně v Pokrkonoší a po kontrolovaném průběhu utkání si došly pro vítězství 5:0. V neděli je čekaly soupeřky z Dobrušky, které byly bohužel nad síly žen, když jim podlehly ...

Začátek sobotního utkání byl ve vysokém tempu, když se hra přelévala ze strany na stranu. V 10. minutě šli ženy do vedení, když branku vstřelil kdo jiný, než lídr kanadského bodování, Tereza Lengálová. Poté se utkání uklidnilo, tedy aspoň, co se branek týče. Ženy měly mnoho šancí, ale žádná se jim nepodařila dotáhnout až do branky. Ve 35. minutě dodala Tereza Lengálová klid do týmu, když po přihrávce Sabiny Mátlové zvýšila na 2:0.

Ženy během celého zápasu ukazovaly převahu, která ve 47. minutě vyústila ve 3. branku. Po přihrávce Krškové se z předbrankového prostoru prosadila Petra Drápalová. Již to vypadalo, že se zápas dohraje, ale pět minut před koncem přišla další radost domácích! První branku v Aligátorských barvách vstřelila Tereza Bosáková! V 59. minutě zkompletovala hattrick Terka Lengálová po krásné přesilovkové kombinaci a upravila tak skóre na konečných 5:0.

Nedělní utkání bylo o poznání těžší než to sobotní. Soupeřky na to byly fyzicky lépe, a proto často držely míček pod svou kontrolou. Našim ženám se však dařilo a proto bylo utkání vcelku vyrovnané.

Soupeřkám se povedl lépe vstup do utkání, když už v první minutě šli do vedení. V 10. minutě srovnala utkání Tereza Lengálová, která se prosadila po přihrávce Jany Kubalíkové. Do konce první třetiny šly soupeřky znovu do vedení, když zmatku před domácí brankou využila Victoria Bartošová. Na začátku 3. třetiny soupeřky odskočily na rozdíl 3 branek a vypadalo to, že je konec. Avšak Tereza Lengálová, která zažívá neskutečnou sezónu, to vzala do svých rukou a dvěma brankami snížila na 3:4. Bohužel soupeřky tlačily dále a podařilo se jim postupně dvakrát skórovat.

V závěrečné powerplay zužitkovala svůj důraz před brankou Karolína Kohoutková a upravila na konečných 4:6.