Informace o organizaci

4_20220518_132025.png

Jsme sportovní organizace, jehož dominantní sport je florbal. Působíme primárně v širokém okolí obcí Brumovice, Moutnice, Šitbořice, a měst Klobouky u Brna a Bučovice, avšak naši členové jsou z více než 60 obcí a měst. Jedno ze základních hesel: „Hranice měst a obcí nejsou překážkou.“

Naše organizace vznikala postupným slučováním menší florbalových klubů z vesnic a měst (FbC Hukot Klobouky, 1. FbC Aligators Brumovice, Orel Šitbořice a TJ Sokol Bučovice). Nejstarší část byla založena v 1997 pod TJ Sokol Klobouky u Brna. Postupně dochází k rozšíření naší členské základny. V roce 2024 máme přes 750 aktivních členů. Florbal má 22 družstev (14 mládežnických a 8 dospělých), o které se stará kolem 40 trenérů. Disponuje kompletní mužskou strukturou (tzn. všechna družstva v mužské kategorii). Rozšiřujeme sportovní nabídku o fotbal, malý fotbal, tradiční karate a street dance.

Naší filozofie je zdravě a sebevědomě vychovávat mladé sportovce a slušné lidi. Vést je k lásce ke sportu (speciálně florbalu), základním pravidlům fair-play, touze po zlepšování sama sebe i kolektivu. Hlavním mottem tréninků našich nejmenších je HRAVĚ A ZDRAVĚ. Společně s tím navazujeme i na zásady dodržování společenských a výchovných pravidel, jako například příchod na trénink včas, chystání hřiště, neskákání do řeči atd.

Pravidelně jsme zařazeni do projektu Českého florbalu pro 84 nejlépe hodnocených florbalových klubů v republice, který má za cíl vzdělávat, spojovat a inspirovat. Žebříček zohledňuje organizační, personální, sportovní, marketingové a finanční nastavení organizace.