Související zápas

Aligators
AligatorsFBC Přerov
2:6(0:1,1:3,1:2)
so 16. 9. 2023 18:00 @ SH Křenovice, Národní liga, 2. kolo
37_20221221_150201.png
274_20230914_141554.jpg

ALIGÁTOŘI PROTI PŘEROVU, STAŘÍ RIVALOVÉ SE OPĚT UTKAJÍ!

Po týdenní odmlce se Národní liga opět vrací do Křenovic, A-tým mužů zde v sobotu v 18:00 změří síly s celkem z Přerova.

První kolo letošní Národní ligy je již minulostí, muži dokázali na domácí palubovce vybojovat výhru 6:5, když v prodloužení rozhodl krásnou střelou ze středu hřiště Matyáš Zouhar. Prosadit v zápase se podařilo také novým letním akvizicím: Matej Galajda, Jan Černovický a Lukáš Jelínek si připsali každý po jedné asistenci, zatímco Roman Chovan odstartoval svůj nový gólový účet v dresu Klobouk.

Také ani soupeř z Přerova na úvod sezóny nezahálel, v sobotním dramatu dokázal v základní hrací době porazit Sršně z Rožnova v poměru 6:5, a i přes finální snahu hostujících v závěru utkání nedopluly tři body po Bečvě až do Západních Beskyd. V utkání se pak blýskl třemi kanadskými body přerovský Matěj Ševčík.

Přerovské povede v sobotním klání velice zkušený útočník Filip Hrabal, který po dvanácti letech opustil prostředí superligy a od této sezóny bude staronově oblékat dres svého mateřského oddílu. Naopak celek z Klobouk povede pověstný střelec a bývalý kapitán Pavel Zbořil, jenž si za 134 odehraných utkání v organizaci stihl připsat 265 kanadských bodů, z toho až neuvěřitelných 205 branek. V týmu hostí pak budete moci spatřit ještě dvě známé tváře. První tváří je Tobiáš Pavliš, ofenzivně laděný obránce, který v minulé sezóně vypomáhal našemu A-týmu udržet 1. ligu. Druhou tváří je Jakub Skalník. Kuba přestoupil do našeho klubu z Bulldogs Brno před dvěma lety, již minulý rok hostoval v dresu Přerova a společně s Tobiášem pomohli udržet pro Přerov Národní ligu i pro nastávající ročník.

FBC Přerov:
Umístění v minulém ročníku Národní ligy: 10. příčka
Nejproduktivnější hráč v minulé sezóně: Ondřej Kowalik 35 bodů (20 + 15)
Trenéři: Pavel Cech a Michal Kořený

Zajímavostí na závěr je poslední společné ligové utkání. Naposledy se totiž oba týmy potkaly v divizi (tehdy ještě pod názvem 2. liga mužů) a to v sezóně 2013/14, kdy domácí Přerov zdolal po nájezdech Aligators 7:6. Do tohoto utkání také naskočila dlouholetá opora domácích a aktuální člen A-týmu Tomáš Líznar, který si v zápase dokázal připsat jednu asistenci. Aligátoři si tak po deseti letech čekání ve vyšších ligách mohou s Přerovem spravit bilanci.


Komentář trenéra Patrika Procházky:
Souboj s Přerov bude velmi osobní a o motivaci je zaručeně postaráno, důvody jsou nám známé. Moc se těšíme na tento zápas, protože zápasy s nábojem, můžou ukázat vše co si divák od kolektivního sportu žádá. My se dostáváme do situace, kdy se opět učíme vyhrávat, i když 1. kolo jsme nedokázali zužitkovat naši převahu a naplno bodovat. Předvádíme atraktivní hru, které schází to nejdůležitější a to jsou góly a 100% koncentrace 60 minut. Víme jak je Národní liga vratká, to, že soupeř hrál play down minulou sezónu nic neznamená, také jsme si tuto situaci prožili a letos do této pasti může spadnout každý. Sílu Přerova známe a klíč k úspěchu také, jak se s tím velmi mladý tým popere uvidíme v sobotu.

Určitě neváhejte a dorazte v sobotu podpořit Aligátory od 18:00 do Křenovic.

Těšíme se na Vás!