AligatorsTřinec
9:6(4:3,3:2,2:1)
so 2. 12. 2023 18:00 @ SH Křenovice, Národní liga, 13. kolo

DOMÁCÍ PEVNOST UBRÁNĚNA! TŘINEC PADL.

Muži založili na skvělý výsledek již v počátku sobotního utkání, když do 10. minuty vybudovali vedení 3:0. Tento náskok s menšími přestávkami drželi celé utkání a došli si pro skvělé a důležité vítězství 9:6. Reportáž z utkání naleznete níže.

Důležitý boj o střed tabulky. I tak by se dal nazvat sobotní zápas Áčka proti Třinci. Muži si toho byli vědomi a do utkání vstoupili skvěle. Již na sklonku 1. minuty využil samostatný únik chytrým backhandovým zakončením Matyáš Zouhar. Závěr první poloviny první třetiny patřil Romanu Chovanovi. Nejprve v 7. minutě zvýšil na 2:0, v 9. poté na 3:0. Do utkání vkročil timeoutem trenér hostí Jiří Kajfosz, a krok to byl perfektní, protože jeho tým se zvedl. Dvěma brankami v rozmezí 33 vteřin snížili na 3:2. Oba týmy se do konce třetiny prosadily jednou, z čehož vyplynulo skóre 4:3 po 1. části.

Druhou třetinu otevřel hned z kraje přesnou střelou Tomáš Líznar a zvýšil na 5:3. Dvoubrankové vedení opět nemělo dlouhého trvání, tentokrát Třinec odpověděl do dvou minut z hole Filipa Turoňa. Jeho jmenovec Sikora poprvé v utkání srovnat vývoj utkání, když se prosadil v polovině utkání. Muži však zareagovali nejlépe, jak mohli a to další brankou. Na svá bedra to vzal svojí druhou brankou v utkání Tomáš Líznar. Gólové hody na chvíli utichly, a to až do 36. minuty, kdy se po individuální akci prosadil Viktor Kříčka.

I vstup do třetí třetiny vyšel lépe našim mužům. Druhou branku v utkání přidal Matyáš Zouhar podobným stylem jako při své první brance. Jednoduché zakončení na dlouhou ruku pod tělem brankáře Piška. I když se soupeři podařilo snížit zásluhou Filipa Turoně, tak poslední slovo měl Jan Černovický, který na sklonku utkání využil prázdné branky soupeře a upravil skóre na konečných 9:6.

Aligators Klobouky - FBC Intevo Třinec 9:6
branky: 1. Matyáš Zouhar, 7. Roman Chovan, 9. Roman Chovan, 13. Jan Černovický, 21. Tomáš Líznar, 30. Tomáš Líznar, 36. Viktor Kříčka, 43. Matyáš Zouhar, 59. Jan Černovický - 12. Lukáš Tomiczek, 12. Ondřej Bajtek, 15. Jan Mieszek, 23. Filip Turoň, 29. Filip Sikora, 48. Filip Turoň; rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 5:3; využití: 0:0; diváků: 10; zásahy brankářů: Samuel Polák 40 - Martin Kreis 26, Jan Gawryš Piško 16; po třetinách: 4:3, 3:2, 2:1