TorpedoAligators
1:3(0:1,0:1,1:1)
so 3. 2. 2024 18:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 20. kolo

KAPITÁN DLOUHÝ DOVEDL MUŽE K VÍTĚZSTVÍ PROTI TORPEDU

Sestava týmu, velmi ovlivněná absencemi z důvodu jarních prázdnin, cestovala na půdu druhého nejlepší celku soutěže – Torpeda Havířov. Hráči odvedli výborný výkon do obrany a kapitán týmu Martin Dlouhý 2 brankami rozhodl o 3 bodech pro Aligators Klobouky.

Hned úvod utkání ukázal domácímu Havířovu, že je nečeká žádný lehký zápas. V prvních střídáních jsme drželi míček na svých čepelích a dostávali se do zajímavých brankových situací. Střel bylo však pomálu. Brankáři si první zákroky připsali až po 5 minutých hry. První branka v utkání padla na začátku 9. minuty. Kapitán Martin Dlouhý si narazil s Matejem Galajdou a poslal náš tým do vedení. Následně se na pár minut hra zvrhla na styl „nahoru dolů“, která k žádné brance nevedla.

Hosté vyhráli vhazování druhé třetiny, avšak branku ve 4. minutě střelil opět obránce Martin Dlouhý. Vybojoval míček na vlastní polovině, utekl po mantinelu a střelou do horního rohu nedal brankáři Zapletálkovi žádnou šanci. Torpedo během třetiny drželi míček častěji na svých hokejkách, avšak nevytvářeli si větší šance. Našemu týmu několikrát chyběly centimetry, abychom po zisku míčku jeli 2 na 1 nebo dokonce sami na brankáře. Stále jsme hráli aktivně a drželi se pevně našeho herního plánu a brankář Vojta Dvořák předváděl vynikající zákroky. Ke konci třetiny došlo k přesilové hře pro náš celek, avšak jsme nevyužili.

„Obětavým, atletickým, bojovným a kvalitním utkáním jsme si došli pro sladké vítězství, které nám chutná a bude povzbuzení do play down.”
Marek Heča, asistent trenéra mužů Aligators Klobouky

Poslední třetina byla velmi rozkouskována vyloučeními na obou stranách. Hned v prvních minutách si oba týmy zahráli po 1 přesilové hře. Našemu týmu chyběl kousek po střele Romana Chovana, avšak domácí Havířov svou šanci využil a v 10. minutě po velké závaru před brankářem Dvořákem snížil na 1:2. V následujících minutách se „lámal“ zápas. Soupeř se snažil s vypětím všech sil vyrovnat. Naši hráči velmi obětavě bránili a blokovali střely, k čemu přispěla i výborná komunikace všech na hřišti. V 55. minutě došlo po potyčce k vyloučení na obou stranách a po protestech zároveň i k následnému osobnímu trestu Františka Chmely (v zápise špatně uvedeno u obou trestů Matej Galajda). Tým čekala nejprve 2 minuty hra vyrovnaná hra s méně hráči a pak 2 minuty oslabení. Hra 4 na 4 nám dlouhodobě sedí, protože máme ideální typy pro danou herní situaci. To potvrdil Adam Doupovec, který po výborném výhozu brankáře Vojty Dvořáka, navýšil vedení na 3:1. Již před začátkem následující přesilové hry, si Torpedo vzalo oddechový čas, aby si připravilo hru 6 na 4. Náš tým z posledních sil bránil vedení. Všichni si přáli odvést zasloužené body. V 58. minutě se zmocnil míčku na polovině hřiště opět Doupovec, ale minul prázdnou branku. Florbal je rychlá hra, takže i když se v čase 58:40 vrátil z trestné lavice od rozcvičky zraněný Konstatnt, který seděl trest za Chmelu, tak nic nebylo rozhodnuto a všichni museli být nadále plně koncentrovaní. V čase 59:47 jsme měli volný úder u střídačky hostů, který jsme po oddechové čase zahráli podle pokynů. Vítězství 3:1 a příští týden další zápas.

Torpedo Havířov - Aligators Klobouky 1:3
branky: 50. Václav Jurdzin - 9. Martin Dlouhý, 24. Martin Dlouhý, 56. Adam Doupovec; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 3:3 + František Chmela OS; využití: 1:0; diváků: 128; zásahy brankářů: Martin Zapletálek 16 - Vojtěch Dvořák 36; po třetinách: 0:1, 0:1, 1:1