Související zápasy

Aligators
114_20221116_071110.jpg

MUŽE ČEKAJÍ PRVNÍ ODVETY

Muže čeká sváteční utkání proti Znojmu, v sobotu pak na domácí palubovku zavítá tým z Chomutova. Týmy si mají co vracet neboť se jedná o první odvety.

Ve čtvrtek se muži střetnou s celkem TJ Znojmo. Soupeři se nedaří, tak jak by si představoval. Nachází se na 9. příčce s 5 vítězstvími. Divokou přestřelku v rámci 2. kola, ovládli naši muži poměrem 9:7. Znojmo tak bude příjemně motivované, protože mají co vracet. Znojmo bude spoléhat na své dva lídry, Jiřího Šrámka s 19 asistencemi a Tomáše Kuchariče s 19 brankami. Naši muži budou opakovaně spoléhat na lídra kanadského bodování Lukáše Gregra, který má na kontě úctihodných 28 bodů (9+19).

Moc odpočinout si muži nemůžou, protože hned v sobotu se vrací na domácí palubovku, kde přivítají soupeře z Chomutova. Chomutov prožívá stejnou sezónu jako Znojmo a to včetně počtu vítězství a pozice v tabulce. I Chomutov by chtěl být v tabulce výše. Stejně jako první utkání proti Znojmu, tak proti Chomutovu muži na venkovní půdě vyhráli. Je tedy jasné, že soupeř bude chtít porážku vrátit. Chomutov v posledním utkání porazil České Budějovice 9:5. Oporou jim je Jakub Štěrba s 22 kanadskými body.

Komentář trenéra Patrika Procházky:
Polovina základní části za náma, nyní začínají odvety, jestliže naši soupeři byli pro nás velkou neznámou, nyní už víme do čeho jdeme. Náročný program začínáme ve Znojmě.
Jetliže Znojmo nebylo v prvním vzájemném zápase v dobrém rozpoložení, nyní to platí dvojnásob. My se chceme restartovat a to můžeme již nyní. Výsledky tomu nenapovídají, ale zlepšujeme se.
Chomutov patří do kategorie kvalitnějších týmů a to potvrdil na vlastní půdě, od posledního měření se naše hra změnila, ale Chomutov se určitě nenachází tam kde by chtěl být.
Bude to těžké, ale proč si nejít v tomto dvojzápase ve 3 dnech pro body. Chceme ukázat soupeřům, fanouškům, ale i rozhodčím, že nás nemůžou pasovat do role outsiderů a podle toho k nám přistupovat.
Cíl před sezonou zněl jasně, ikdyž nám prozatímně o chlup utekl, rozhodně nepropadáme panice a už vůbec né mentalnímu rozebrání.