Start98Aligators
4:2(0:0,3:1,1:1)
so 25. 3. 2023 20:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 5. kolo

MUŽI NEUHÁJILI POZICI V PRVNÍ LIZE

V sobotu večer muži odehráli 5. utkání play-down série proti Startu98. Po bojovém výkonu podlehli soupeři 2:4. Touto porážkou skončila pouť mužů první ligou.

Jak je již zvykem, utkání začalo velmi opatrně. Muži se nedostali prakticky do žádné větší šance. Důvodem mohly být i dvě vyloučení, které znamenaly spolu s odložením vyloučení více než 4 minuty v početní nevýhodě. I přes tento faktor diváci v sportovní hale Jižní Město neviděli v prvních 20 minutách branku.

Druhá třetina již branku přinesla. Bohužel jako první ze strany domácích. Ve 27. minutě využil přihrávky Adama Kulíka Jakub Dufek a poslal Start98 do vedení. Muži na vyrovnání dlouho nečekali. Na sklonku 29. minuty trefil skákavý balónek ze vzduchu Adam Doupovec a zaznamenal tak druhou branku ve druhém utkání v řadě. Asistenci si připsal František Chmela.

Bohužel Start si vzal rychle vedení zpět. 17 vteřin stačilo Adamu Kulíkovi, abych si připsal 2 bod v tomto utkání. Mužům se nedařilo prosadit a tak další, kdo si připsal branku, byli opět domácí. Tentokrát se trefil nejproduktivnější hráč Startu, Martin Fenik.

Muži věděli, že musí něco změnit do třetí třetiny, a to se jim částečně podařilo. Do třetí třetiny vlétli s větším nasazením a začali se dostávat do šancí. Bohužel žádná z těch šancí nevedla k brance. Muži inkasovali po 4. v 52. minutě z hole Tomáše Jozefoviče. Závěr utkání si muži velmi zkomplikovali svými chybami.

První vyloučení přišlo v 53. minutě. Kapitán Pavel Zbořil byl odeslán na trestnou lavici. Avšak vše zlé je k něčemu dobré. Ihned po skončení trestu se Pavel Zbořil zapojil do hry a přesnou střelou snížil na 2:4. Vzápětí se muži opět nechali vyloučit, tentokrát za špatné střídání. I přesto, že muži v oslabeních neinkasovali, připravili se tak o důležitý čas potřebný ke srovnání.

Mužům se nepodařilo vsítit další branku, a tak posledním prvoligovým střelcem byl zaznamenán Pavel Zbořil.

Muži budou příští sezónu svádět boje v Národní Lize s vidinou postupu zpět do 1. ligy mužů.