AligatorsStart98
3:4(0:1,2:3,1:0)
so 18. 3. 2023 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 4. kolo

MUŽI PO VYROVNANÉM UTKÁNÍ PODLEHLI STARTU A BUDOU ODVRACET SESTUP

Muže po výhře 5:1 na půdě Startu98 čekalo 4. utkání série na domácí půdě. Mužům se nedařilo v koncovce a i přes vyrovnaný průběh utkání podlehli Start98 3:4. Již tento víkend budou v Praze odvracet sestup z 1. ligy.

Z herního projevu obou týmů bylo znát, že se jedná o pokročilou fázi play-down. Oba týmy hrály s velkou dávkou opatrnosti a prvním úkolem bylo neudělat chybu. První komu se to nepovedlo byli naši muži. V 18. minutě dostal soupeř příležitost zahrávat standartní situaci z velkého brankoviště a po nedůrazu domácí obrany doklepl balónek do sítě Viktor Chaloupka.

Stejný hráč otevřel i gólový účet druhé třetiny, a to ve 23. minutě po přihrávce Lukáše Sedláčka. Mužům se naštěstí podařilo rychle srovnat. Jakub Gremmel tvrdě vybojoval balónek u mantinelu, míček se dostal k Pavlu Zbořilovi a otřel svojí přesnou střelu o horní tyč a snížil na 1:2.
Ve 30. minutě bylo srovnáno! K trestnému střílení se postavil Adam Doupovec a rychlým zakončením srovnal stav utkání na 2:2. Pro Adama Doupovce to navíc byla první branka v mužském A-týmu
Radost domácích fanoušků neměla dlouhého trvání. Po 15 vteřinách si isoupeř vzal své vedení zpět. Na středu zůstal nehlídaný Matěj Duda, kterého pohotově našel Adam Kulík. Po této brance následovalo několik vyloučení na obou stranách. Tím posledním bylo vyloučení Jakuba Gremmela, které proti radosti domácích využil hostující Matěj Kolář perfektní střelou do horního rohu.

Muži neměli co ztratit, a do třetí třetiny vlétl naplno. Ze svého tlaku vytěžili ve 48. minutě standartní situaci podobnou té hostující v 1. třetině a výsledek byl totožný. Pavel Zbořil lehce posunul míček na Jakuba Gremmela a ten prostřelil zeď Startu98.

Ani závěrečný tlak, včetně powerplay mužům nestačil na vyrovnání. Start98 si připsal 3. bod v sérii a o víkendu budou mít šanci sérii ukončit. Mužům nezbývá nic jiného, než do utkání vlétnou na 100% a vrátit sérii zpět do Křenovic