AligatorsButchis
2:3(0:1,0:1,2:1)
so 18. 2. 2023 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 26. kolo

MUŽI PODLEHLI BUTCHIS A BUDOU BOJOVAT O ZÁCHRANU

Muži zakončili základní část na domácí půdě proti lídrovi soutěže, BUTCHIS. Bezkonkureční lídr soutěže měl s Aligátory problém. Bohužel si těsné vítězství pohlídal. Muži po prohře 2:3 míří ze 14. pozice do bojů o záchranu.

Utkání posledního kola 1. ligy mužů bylo velmi opatrné, jako kdyby to nebyl souboj prvního s posledním. I přes opatrnost udeřili první hosté a to ve 12. minutě, kdy je do vedení poslal nejproduktivnější hráč celé soutěže, Jakub Černý. V první třetině se již nic dalšího neudálo a do druhé třetiny šli muži se ztrátou jedné branky.

Tato ztráta se prohloubila, když soupeř ve 33. minutě potrestal vyloučení Ondřeje Lorence. Přesilovou hru využil Antonín Šubrt. Muže v průběhu utkání trápila disciplína, neboť zaznamenali celkem 4 přestupky, které byly oceněné menším trestem. Soupeři se naštěstí podařilo využít pouze 1 přesilovou hru.

Jak je již známo, Aligátorům se třetí třetiny daří. Ve 42. minutě snížil Viktor Kejík, který těžil z vybojovaného míčku od Adama Doupovce. 7 minut do závěrečné sirény bylo srovnáno. Do té doby téměř bezchybná obrana hostí, nabídla Mikuláši Svobodovi obrovskou příležitost. Hostující obránce ztratil míček na své vlastní polovině a Mikuláš Svoboda v souboji 1na1 nezaváhal a překonal Jana Hlináka. Po dlouhé době se v domácí bráně představil Vojtěch Dvořák, který předvedl velmi kvalitní výkon. Bohužel 98 vteřin před koncem byl bezmocný proti dvěma dorážkám soupeře. Tím šťastným, který přisoudil tři body hostům, byl Jan Novotný.

Muži podlehli BUTCHIS poměrem 2:3. Svoji první účast v základní části zakončili na 14. příčce se ziskem 16 bodů a čekají je boje o záchranu
V rámci 1. kola play-down je čeká pražský Start98. Série se bude hrát na 4 vítězná utkání. První utkání odehrají muži na půdě soupeře, a to v neděli 26. 2.. Domácí utkání čeká muže o týden později, tedy 5. 3.