ÚstíAligators
10:8(5:2,4:1,1:5)
so 11. 2. 2023 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 25. kolo

MUŽI TĚSNĚ NESTAČILI NA FAVORIZOVANÉ ÚSTÍ

Předposlední utkání základní části odehráli muži na půdě druhého celku 1. ligy mužů, Florbalu Ústí. I přes velmi silnou třetí třetinu těsně nestačili na favorizovaného soupeře poměrem 8:10.

Muži v utkání udeřili jako první. Ve 4 minutě se prosadil Roman Svoboda. Avšak v 6. minutě již bylo srovnáno, za domácí se prosadil Lukáš Tauber. Poté přišlo jedno vyloučení na každé straně, bohužel nabídnutou přesilovou hru využili pouze domácí. Na počátku 12. minuty srovnával na 2:2 Mikuláš Svoboda, ale stejně jako u první branky mužů tento stav dlouho nevydržel, protože po 40 vteřinách poslal Vojtěch Esterka domácí opět do vedení. Tězkých 41 vteřin zažili muži na přelomu 17. a 18. minuty, kdy obdrželi dvě branky.

Ve druhé třetí třetině pokračovala převaha domácího Ústí. Ve 23. minutě se v oslabení prosadil Albert Kouba a bylo to již 2:6. I když se ve 30. minutě prosadil podruhé v utkání Mikuláš Svoboda, tak to s muži nevypadalo dobře. Druhou třetinu prohráli 1:4, a na tabuli tak svítilo skóre 3:9 z pohledu našich mužů.

Muži se však nevzdali a ve třetí třetiny zahájili stíhací jízdu. Na začátku třetiny se prosadil Jakub Gremmel. Ve 45. minutě při vyloučení Viktora Kejíka snížil na 5:9 Ondřej Lorenc. Poté se utkání uklidnilo až do konce 58. minuty. Poslední dvě minuty utkání byly gólovými hody. Nejprve hosté zvýšily svůj náskok na 5 branek, ale poté přišel famózní závěr Mikuláše Svobody. V čase 57:57 zkompletoval svůj hattrick a snížil na 6:10. Stejný hráč se prosadil znovu v čase 59:43 a ještě jednou o 13 vteřin později.

Bohužel ani tato skvělá třetina mužům nepřisoudila žádné body. Z Ústí odjížděli s prohrou 8:10