AligatorsPetrovice
6:5 po prodl.(1:0,1:3,3:2)
so 9. 9. 2023 18:00 @ SH Křenovice, Národní liga, 1. kolo

MUŽI VSTOUPILI DO NOVÉHO ROČNÍKU VÍTĚZNĚ

První utkání nového ročníku Národní ligy odehráli muži na domácí půdě. Jejich soupeřem byl celek Z.F.K. Petrovice. Krátké shrnutí utkání včetně odkazu na sestřih a komentáře v článku.

Vstup do utkání byl plný perfektních zákroků golmanů. Oba týmy se sice dostávali do kvalitních gólových šancí, ale vždy byli brankáři proti. Když už brankář nezasáhl, tak několikrát pomohla i branková konstrukce.

První branku viděli fanoušci až na sklonku 19. Minuty první třetiny. Po přihrávce Lukáše Jelínka se od pravého mantinelu prosadila přesnou střelou nová akvizice mužů, Jan Černovický.

Na počátku druhé třetiny začalo padat již více branek. Po dvou minutách hry se prosadil Adam Klimeš. Mužům dvoubrankové vedení dlouho nevydrželo, po 13 vteřinách se za hosty trefil Roman Oborák. V polovině utkání bylo srovnáno zásluhou Dominika Chvasteka. Roman Oborák přidal do konce třetiny ještě jednu branku, což znamenalo, že Petrovice si do posledního dějství odnesli vedení 3:2.

Utkání provázelo větší množství vyloučení. To následující na počátku třetí třetiny se mužům podařilo využít a srovnat stav utkání. Bohužel mužům se nedařilo držet koncetraci po vstřelení branky a opět se odehrálo pouhých 12 sekund, než se hostům podařilo skórovat. Do konce třetího dějství se prosadil za domácí Adam Klimeš a jeho jmenovec Adam Doupovec. S tím, že soupeř zvládl vyrovnat, tak utkání muselo rozhodnout prodloužení či případné nájezdy.

Našim mužům se prodloužení velmi povedlo, z první akce po 46 vteřinách skóroval Matyáš Zouhar a přisoudil tak druhý bod Aligátorům.