SlovanAligators
6:5 sam. náj.(1:1,1:2,3:2)
ne 25. 2. 2024 14:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 1. kolo

MUŽI ZAČALI BOJ O ZÁCHRANU PROHROU NA NÁJEZDY

V neděli odpoledne byl zahájena série mužů o záchranu v Národní lize. V Havířově se utkali s domácím Slovanem. V divokém a vyrovnaném zápase rozhodovaly detaily. Domácí srovnali před koncem utkání a rozhodli v nájezdech o svém prvním bodu po výhře 6:5.

Od začátku byla vidět na čepelích obou družstev nervozita, která se projevovala spoustou nepřesností. První branku jsme vstřelili v 6. minutě, když se po volném úderu uvolnil z rohu Pavel Zbořil a využil nahrávku Tomáše Líznara. Domácí tým srovnal v poslední minutě, když se po zmatku v domácí obraně nepodařilo zablokovat střelu, která proletěla až do branky.

V úvodu druhé části jsme ubránili oslabení. Za polovinou utkání jsme si nepohlídaly volný úder z rohu a soupeř otočil vývoj utkání. V 35. minutě bylo nařízeno trestné střílení, kterým Pavel Zbořil vyrovnal. Do vedení nás v čase 39:03 poslal Adam Doupovec po nahrávce Tomáše Líznara.

„Dnes nás trápila přechodová fáze v útočné hře a nekvalita v zakončení.”
Marek Heča, asistent trenéra mužů Aligators Klobouky

Poslední část jsme začali výborně, když navýšil vedení na 4:2 Viktor Kříčka po nahrávce Františka Chmely. Na pomezí 50. minuty soupeř využil dvě zaváhání naší obrany a vyrovnal. V 54. minutě nás poslal do vedení 5:4 Tomáš Líznar po souhře s Adamem Doupovcem. Domácí tým vyrovnal 15 vteřin před koncem střelou od mantinelu.

V prodloužení mohly oba týmy rozhodnout, avšak o vítězi rozhodovaly až nájezdy. Po první sérii jsme se ujali vedení po brance Pavla Zbořila, avšak žádný další gól jsme nedali a soupeř využil 3 své šance.

TJ Slovan Havířov - Aligators Klobouky 6:5pn
branky: 20. Jan Drong, 32. Kryštof Malina, 49. Matěj Sedláček, 52. Petr Vítovec, 60. Matěj Sedláček - 6. Pavel Zbořil, 35. Pavel Zbořil, 40. Adam Doupovec, 45. Viktor Kříčka, 54. Tomáš Líznar; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 80; zásahy brankářů: Ivo Sikora 31 - Vojtěch Dvořák 45; po třetinách: 1:1, 1:2, 3:2, 0:0