AligatorsStart98
4:5 sam. náj.(0:0,2:4,2:0)
so 3. 12. 2022 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 17. kolo

MUŽI ZÍSKALI BOD ZA PROHRU PO NÁJEZDECH

V sobotu muži odehráli 17. kolo na domácí půdě. Vyzyvatelem byl FAT PIPE Start98. Muži odehráli vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovali o vítězi až samostatné nájezdy, ve kterých byl soupeř úspěšnější.

Aligators Klobouky - FAT PIPE Start98 4:5pn

V první třetině se hrál opatrný florbal. Oba týmy se dostaly do několika šancí, ale branku diváci neviděli. Naopak druhá část přinesla spoustu branek. U úvodní branky hostů platí pravidlo "nedáš, dostaneš". Neprve se domácí duo Svoboda R. a Svoboda M. řítilo do dobré šance, ale po zákroku brankáře se míček odrazil do přečíslení hostů, kteří vstřelili branku z hole Matěje Netrefy. Ve 27. minutě bylo vyrovnáno. Zouhar vyhrál těžký souboj a našel před brankou Pavla Zbořila, který střelou ze vzduchu vyrovnal. Náš tým Aligators se dostal v polovině utkání do vedení. Využili jsme menšího zaváhání hostů. Chmela nahodil míček z velké vzdálenosti. Brankář pouze vyrazil před sebe a Dominik Král míček dotlačil za brankovou čáru. Domácí měli i další šance, které neproměnili. Hosté vyrovnali po brance Davida Jiráska. Ten po sérii prohraných soubojů domácích hráčů na vlastní polovině vyslal střelu, které proletěla houštinou těl a zapadla za záda brankáře Michala Prokeše. Hosté během 3 minut odskočili do vedení 4:2, když obrovské chyby  vyústily ve dvě krásné branky hostů do prázdné branky. Brankář Prokeš neměl šanci. O aktivitě obou týmů svědčí i počet střel ve 2. části - 12:11 pro Aligators Klobouky.

Ve třetí části čekal na domácí úkol minimálně dotáhnout dvoubrankové manko a získal důležité body. Hned v úvodu měli velké šance hosté, avšak brankář Prokeš držel naději. Ve 47 minutě snížil tečovanou střelou Matyáš Zouhar. Vyrovnání přišlo až v poslední minutě, kdy při hře bez brankáře se prosadil nejlepší hráč zápasu - Viktor Kejík.

Od začátku prodloužení to vypadalo, že oba týmy již čekají na nájezdy. A těm i došlo. Jedinou branku vstřelil krásnou free style střelou Matěj Netrefa, který zajistil, že si hosté do Prahy odváží 2 body. Domácí přerušily sérii bez body, avšak sami určitě cítili, že ze zápasu si mohli odnést bodů více.

branky: 27. Pavel Zbořil, 31. Dominik Král, 47. Matyáš Zouhar, 60. Viktor Kejík - 25. Matěj Netrefa, 34. David Jirásek, 37. Matěj Netrefa, 37. Matyáš Kronovetr, N Matěj Netrefa; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 23; zásahy brankářů: Michal Prokeš 20 - Karel Pergler 25; po třetinách: 0:0, 2:4, 2:0, 0:0