AligatorsStart98
4:6(3:1,0:2,1:3)
so 4. 3. 2023 17:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 2. kolo

MUŽI ZTRÁCÍ V SÉRII SE STARTEM

Druhé utkání série o záchranu odehráli muži na domácí půdě v Křenovicích. I přes vyrovnané dvě třetiny muži nestačili na svého soupeře a po prohře 4:6 ztrací v sérii již 0:2.

Muži šli v utkání do vedení jako první, a to velmi brzo. Již po 20 vteřinách přesnou střelou k bližší tyči otevřel skóre Pavel Zbořil. O 67 vteřin později mohli jít muži do většího vedení, když dostali možnost trestného střílení, které však Mikuláš Svoboda nedokázal proměnit. Muže to mrzelo o to více, když na konci druhé minuty inkasovali a skóre tak bylo vyrovnané. V 7. minutě byla mužům nabídnuta přesilová hra, kterou využili již po 11 vteřinách. Povedená kombinace nna jejímž konci stál Pavel Zbořil znamenala vedení 2:1. Ve 12. minutě to bylo již 3:1, když Ondřej Frank přihrál na Adama Doupovce, který vrátil míček přesně na Ondřeje Franka a ten se již nemýlil.

Po velmi povedené 1. třetině přišla klidnější pasáž hry, ze které těžil soupeř. Na 2:3 snížil ve 23. minutě Tomáš Josefovič. Jediným vyloučeným domácím hráčem v tomto utkání byl Matyáš Zouhar. Jeho přestupku využil přesnou střelou David Jirásek a bylo srovnáno.

Vstup do třetí třetiny se mužům nepovedl. Ve 45. a 46. minutě održeli dvě "slepené" branky z holí Matěje Dudy a nejproduktivnějšího hráče hostů Martina Fenika. Tito dva hráči v 54. minutě podtrhly výkon hostí, když první zmiňovaný, Matěj Duda přihrával Martinu Fenikovi a ten vsítil 6. branku hostí. Našim mužům se sice podařilo vstřelit ještě jednu branku, o tu se postaral přesnou střelou od pravého mantinelu, Ondřej Lorenc. Tato branka však znamenala pouze úpravu skóre na konečných 4:6.

Již v sobotu vyrazí muži bojovat do Prahy o první vítězství v sérii.