Související zápas

Aligators
AligatorsOstrava
2:9(0:3,1:1,1:5)
st 25. 10. 2023 19:00 @ SH Křenovice, Pohár, 3. kolo
9_1628167720.png
326_20231023_080158.jpg

OSMIFINÁLE POHÁRU JE TU. PŘIJEDE FBC OSTRAVA!

Již tuto středu čeká ženy nejatraktivnější utkání letošního pohárového ročníku. V rámci osmifinále poháru Českého florbalu zavítá na domácí palubovku žen tým, který není potřeba extra představovat, a to FBC Ostrava. Pohárové preview naleznete níže.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, tým který ovládl předloňský ročník extraligy, v minulém si připsal titul vicemistryň. V letošní sezóně bojoval v Champions Cupu. Proti tomuto velikánovi se ženy postaví v rámci osmifinále poháru Českého florbalu. 

Nejprve se v rámci preview podíváme, jak se daří soupeřkám v nejvyšší české soutěži žen. Po 6 odehraných kolech se Ostrava nachází na 3. příčce s bilancí 5 vítězství a 1 porážky. V posledním utkání před reprezentační pauzou si poradily s Bohemians 8:4, den předtím s nováčkem z Třince 8:1. Předností Ostravských hráček je skvělá obrana a dominance v přesilových hrách. V těch drží úspěšnost neuvěřitelných 75%. Lídrem týmu je Pavlína Bačová, která vede tabulky kanadského bodování jak u branek, tak asistencí. V dosavadním průběhu zaznamenala 13 bodů (9+4). 

Stejně jako jejich soupeřky, tak i naše ženy se aktuálně nachází na 3. příčce své soutěže, s podobnou bilancí 4 vítězství a 2 porážek. V posledním utkání se sice ženám nedařilo a na domácí půdě podlehly Horní Suché 3:4, za to o utkání dříve si poradily s brněnským Hattrickem 7:4. Když už se ženy dostanou do početní výhody, tak ji zatím vždy ubrání. Ze 4 her v oslabení neinkasovaly jedinou branku. Lídrem kanadského bodování je stále Tamara Pevná, která ke 2 brankám přidala již 6 asistencí.  Hned v závěsu je Petra Ondráčková, která má naopak skvělou střeleckou formu, když v 6 utkáních zaznamenala 7 branek. 

Přijede si Ostrava pro hladký postup do dalšího kola nebo se v Křenovicích zrodí překvapení? Odpověď na tuto otázku se dozvíte již tuto středu. Udělejte si čas a přijďte podpořit ženy v tomto velkém utkání. Zápas proti Ostravě začíná v Křenovické sportovní hale v 19:00


Komentář trenéra Zdeňka Dolíhala:
O takovéto utkání každý rok v poháru bojujeme. Byť se to může zdát zvláštní, že bojujeme o utkání s takto těžkým soupeřem, tak pro nás je to odměna a možnost zahrát si proti tak skvělým soupeřkám a reprezentantkám, které bychom jinak v utkání nepotkali. Zvlášť pro mladé hráčky to bude velký večer. Ale nebojte, nebereme to jen jako zábavu a odměnu, ale je to pro nás další zkouška v rámci sezóny, která nám ukáže, jak jsme připraveni. V utkání s Ostravou chceme primárně ukázat naši kvalitní obranu, na které si v lize zakládáme. I když máme nějaké marody a omluvenky na tento zápas, tak věřím, že budeme bojovat a Ostrava to nebude mít jednoduché, jak by leckdo čekal. K tomu však budeme potřebovat i Vás, naše fanoušky. Tak neváhejte a uvidíme se ve středu, od 19 hodin v Křenovicích!