37_20221221_150201.png
233_20230503_091237.jpg

PROBĚHLO SETKÁNÍ RODIČŮ

Před pár dny proběhlo v Kloboukách u Brna setkání rodičů, jehož cílem bylo seznámit rodiče s postoji a myšlenkami, které jako organizace razíme.

V úterý 18.4. se na ZŠ v Kloboukách sešlo cca 20 rodičů dětí hrajících za Aligators, aby se společně zúčastnili interaktivního semináře na téma Dítě, sport a rodič. Rodičům přednášel specialista na vzdělání naší organizace Jaroslav Ondra. Chtěli jsme napomoci k tomu, že si budou trenéři a rodiče lépe rozumnět a společně můžeme tak být pro děti i lepšími průvodci. Podobné setkání se budou pravidelně opakovat.

Komentář Jaroslava Ondry:

"Během cca 2 hodinového povídání jsme probrali věci týkající se komunikace rodiče s dítětem nejen na utkání před ním nebo po něm, ale i jak moc je nebo není důležité skóre utkání pro rozvoj hráčů. Rovněž jsme poukázali na problematiku toho, co vnímá v průběhu utkání přímo na hřišti dítě, a co my dospělí zpovzdálí. Také jsme si povídali o významu chyb v procesu učení, o období jáství, v němž většina dětí v přípravkových kategoriích je, a co toto období fakticky znamená v praxi.
Večer byl potom zakončen základy životosprávy, tedy jídlem, pitným režimem i spánkem a v neposlední řadě jsme otevřeli i téma samostatnosti a co všechno může rodič pro děti v této oblasti pravidelně dělat. Děkujeme za čas, který nám, sobě a nepřímo i dětem věnovali."


Chceme poděkovat všem rodičům, kteří na setkání dorazili. A jaká zajímavá témata jsme řešili? Podívejte se na následujcí video a snad se společně potkáme na dalším setkání.


Související odkazy