FBŠ Hattrick BrnoAligators
8:2(2:1, 2:0, 4:1)
ne 14. 8. 2022 16:00 @ SH Maloměřice, Pohár Českého florbalu

PRVNÍ POHÁROVÝ ZÁPAS SKONČIL PROHROU 2:8

V neděli odehrál tým mužů 1. soutěžní zápas. Na venkovním hřiště se utkal v rámci Vrcholové části Poháru Českého mužů s exsuperligovým týmem FBŠ Hattrick Brno. Náš tým otevřel skóre, ale soupeř ukázal zkušenost, a zápas otočil ve svůj prospěch.

FBŠ Hattrick Brno – Aligators 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Před 113 diváky jsme vstoupili do nového soutěžního ročníku. V brance se představil Michal Prokeš, který jen pár hodin před úvodním buly posílil náš tým z brněnského Hornets. V úvodu zápasu se nám podařilo dostat do vedení, když pár vteřin po přesilovce vstřelil první branku nové sezóny Mikuláš Svoboda, odchovanec mikulovského florbalu, který se v loňské sezóně představil v našem dresu v několika zápasech během střídavého hostování, a nyní již k nám přestoupil. Soupeř v polovině první části využil vyloučení našeho střelce úvodní branky Svobody a Davidem Sládečkem vyrovnal. Před koncem třetiny jsme si nepohlídali standartní situaci, kterou Jan Morávek otočil vývoj utkání.

Ve druhé části držel náš tým vynikajícím výkonem brankář Prokeš, přesto se za jeho zády rozvlnila síť po zakončeních z holí Nikolase Zouhara a Jonáše Kůry.

Na začátku poslední části svitla naděje pro náš tým. František Chmela po asistenci Mikuláše Svobody překonal brankáře domácího týmu Zdeňka Rašku a snížil. Další branky již přidával pouze domácí tým, když postupně se trefili podruhé Nikolas Zouhar a Jonáš Kůra a první branky letošního ročníku Tadeáš Gryc a Matěj Bednář. Diváci viděli i 2 neproměněná trestná střílení, po 1 na každé straně.

branky:
12. David Sládeček, 18. Jan Morávek, 29. Nikolas Zouhar, 32. Jonáš Kůra,  53. Nikolas Zouhar, 54. Tadeáš Gryc, 57. Jonáš Kůra, 58. Matěj Bednář -  4. Mikuláš Svoboda, 42. František Chmela; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 113; po třetinách: 2:1, 2:0, 4:1;