AligatorsZnojmo
9:7(2:3,3:1,4:3)
st 7. 9. 2022 20:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 2. kolo

PRVNÍ VÝHRA V 1. LIZE MUŽŮ, PORÁŽÍME ZNOJMO 9:7

Muži Aligators Klobouky píší historii. Ve druhém kolem 1. ligy mužů si připisují premiérové vítězství a připisují 3 body do tabulky. V dramatickém zápase se velmi často střídaly týmy ve vedení, ale v rozhodujícím čase 60:00 svítilo 9:7 pro domácí.

Aligators Klobouky - TJ Znojmo LAUFEN CZ 9:7 (2:3, 3:1, 4:3;)

První vítězství se nerodilo vůbec snadně. Začátek zápasu jsme zachytili perfektně. V čase 3:33 otevřel skóre po chybě hostujícího brankáře Tomáš Jedlička, který ze vzduchu trefil skákající míček. O chvíli později již na světelné tabuly svítílo vedení 2:0. Lukáš Gregr zachytil přihrávku soupeře a po situaci 2 na 1 přihrál před práznou branku Matyáši Zouharovi. Neuběhla ani půl minuta, a soupeř snížil z hole Martina Ďurišky. V poloviny třetiny se našemu týmu nedařila rozehrávka a soupeř se dostal do tempa. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno a v 15. minutě soupeř otočil vývoj utkání. Domácí tým ubránil oslabení po vyloučení Tomáše Líznara, ale po několik vteřin později inkasovali.

Od začátku 2. části se střídali šance na obou stranách. Oba týmy si vytvářely šance po brejkových situacích. Ve 27. minutě slavili domácí fanoušky, když po kombinaci Lukáš Gregr a Pavel Zbořil skončil míček za brankářem. Uběhla minuta a dovedení jsme se dostali mi, když situaci 2:1 na končil Jakub Gremmel střelou do horního rohu branky. Střelec poslední branky byl v polovině utkání vyloučen, čehož soupeř po krásné akci využil po střele Martin Pánka. Domácí Lukáš Gregr byl nadále při chuti. Ve 34. minutě našel Ondřeje Lorence, který měl čas si srovnat míček na čepel a tečovanou střelou opět překlopil skóre zápasu na stranu Aligators. Rychlá a aktivní hra již do konce třetiny další branky nepřinesla.

V úvodu poslední části jsme viděli několik chyb v domácí obraně. Ve 2. minutě jednu z chyb využil Jan Novák a stav byl vyrovnán na 5:5. O chvíli později byl vyloučen domácí Martin Dlouhý. Nejdříve se měl velkou šanci v oslavení Ondřej Lorenct, ale následně tým ze Znojma situaci s 1 mužem navíc na hřišti využil a po krásné akci Petr Čihal poslal svůj tým do vedení. Uběhlo 22 vteřin a podruhé v utkání se prosazuje Matyáš Zouhar, které elegantně přihrál Pavel Zbořil. S blížím se konce utkání se intenzita hry stupňovala. V polovině třetiny se opět zbytečně nechal domácí tým vyloučit a hosté s nabídnutou šancí nepohrdli a dostali se do vedení 7:6. Domácí útočné trio Gregr-Zbořil-Zouhar nadále předvádělo fantastickou hru. Uběhlo přesně 40 vteřin po inkasované brance a Lukáš Gregr našel kapitána Pavla Zbořila, který střelou od mantinelu vyrovnal. Znojmo tlačilo domácí tým a vysílalo jednu střelu za druhou, avšak bez úspěchu. V čase 58:14 přišla další kombinace domácího útoku. Lukáš Gregr přihrával na Pavla Zbořila, přihrávka se však odrazila od nohy hostujícího hráče a prvně jmenovaný skóroval do poloodkryté branky. Znojmo zkoušelo následně hru v 6 mužích v poli, avšak Matyáš Zouhar vystihl přihrávku a v obrovské rychlosti se protáhl po pravném mantinelu, kde pak svým 3. gólem v utkání do prázdné branky rozhodl o konečném zisku 3 bodů pro Aligators Klobouky.

branky: 4. Tomáš Jedlička, 5. Matyáš Zouhar, 27. Pavel Zbořil, 28. Jakub Gremmel, 34. Ondřej Lorenc, 46. Matyáš Zouhar, 55. Pavel Zbořil, 59. Lukáš Gregr, 60. Matyáš Zouhar - 5. Martin Ďuriška, 12. Jan Novák, 15. Marek Hozman, 32. Martin Pánek, 42. Jan Novák, 46. Petr Číhal, 54. Marek Hozman; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 4:0; využití: 0:3; diváků: 39; zásahy brankářů: Patrik Rychlý 23 - Jakub Pechura 8, Lukáš Bauer 13; po třetinách: 2:3, 3:1, 4:3;

Komentář trenéra Aligators Klobouky Patrika Procházky a MPV zápasu Lukáše Gregra: