37_20221221_150201.png
214_20230323_084332.jpg

ROZHOVOR S GABRIELOU HAMPLOVOU

Hráčko uplnulého měsíce února se stala Gabriela Hamplová. Pro Gabču to bylo již druhé ocenění této sezóny. I přes to, že ženy skončily v osmifinále, tak sezónu hodnotí pozitivně. Dozvíte se, jak je spokojená se svými výkony, či jak hodnotí působení týmu za celou sezónu.

Získala jsi dvakrát ocenění hráčky měsíce. Cítíš na sobě velký pokrok tuto sezónu? A jsi se svým výkonem spokojená?

Nějaký posun tam vidím, po dlouhé době. Florbal mě začal zase bavit. Na hřišti ze mě opadl stres, a to hlavně díky holkám z týmu, protože vím, že mě podrží, i když se něco nepovede.Se svým výkonem ještě úplně spokojená nejsem. Chtěla bych podávat stabilnější výkony a je tu stále hodně věcí, ve kterých bych se ráda zlepšila. Doufám, že se mi to v následujících sezónách podaří.

Základní část jste zakončily na 5. příčce. Byly jste spokojené nebo jste si představovaly lepší výsledek?

Páté místo, si myslím, že byl takový náš reálný cíl vzhledem k průběhu sezóny, ale nemůžu mluvit za ostatní. Já jsem spokojená.

V prvním kole playoff jste si 2:0 na zápasy poradily s Přerovem. Byl pro Vás vstup do playoff těžký nebo Vás příliš neprověřil?

Do prvního kola jsme šly sice jako favorité, ale jednoduché to nebylo. Dělalo nám trochu problém nepřizpůsobit se soupeři a udržet si své tempo. Natrénovaly jsme si však určité herní situace, které jsme pak mohly přenést do dalších zápasů play off.

Osmifinálová série nám nabídla krásný souboj dvou kvalitních týmů, i když s hořkým koncem. Dvě utkání byla velmi vyrovnaná a rozhodovaly maličkosti. Třetí utkání asi nedopadlo podle Vašich představ. Jak jsi sérii vnímala ty osobně? Co se stalo ve zmíněném třetím utkání, že to nedopadlo?

Řekla bych, že to byly jedny z našich nejlepších zápasů. Povedlo se nám překvapit tabulkově silnějšího soupeře. Prodloužily jsme tak sérii až do třetího utkání, které bylo, aspoň pro mě, silným zážitkem. Atmosféra byla skvělá. Tolik diváků jsem ještě nezažila. Konec byl ale opravdu hořký. Soupeř ukázal svou převahu a rychlými, přesně mířenými góly ve druhé třetině nás zaskočil a už se nám nepodařilo vyrovnat.

I přes konec v osmifinále můžete být se sezónou spokojeny, je to tak?

Určitě. Přestože jsme část sezóny musely odehrát v podstatě v deseti lidech, dokázaly jsme konkurovat i silnějším týmům. Ale hlavně jsme si to užily.