37_20221221_150201.png
215_20230324_114708.jpg

ROZHOVOR S MIKULÁŠEM SVOBODOU

I mužů se nejlepším hráčem stal někdo, kdo si již ocenění vysloužil. Tím zmiňovaným hráčem je Mikuláš Svoboda. V rozhovoru se Mikuláš rozpovídal o své formě, první sezóně v 1. lize, ale i nadcházejích utkáních.

Získal jsi dvakrát ocenění hráče měsíce. Cítíš na sobě velký pokrok tuto sezónu? A jsi se svým výkonem spokojený?
Nějaký pokrok tam určitě je, já to ale nějak příliš nevnímám, snažím se vždy na 100%. Se svým výkonem jsem tuto sezónu vcelku spokojen, samozřejmě je tam pořád hodně chyb a je toho hodně co zlepšovat ale věřím, že tréninkem a nabíráním zkušeností to bude lepší.

Bodově se ti v posledních utkáních základní části dařilo. Cítíš od týmu velkou podporu a důvěru?  Základní část jste zakončili na 14. příčce. Asi to není 1. rok v 1. lize, jak jste si představovali, ale přeci jen tam byly světlé momenty. Jak jsi ty sám spokojený po první sezóně v seniorské kategorii a zvláště v 1. lize mužů?
Od týmu a spoluhráčů podporu a důvěru určitě cítím. Jsem rád, že se mi závěr základní části povedl, ale člověk nesmí usnout na vavřínech.
Všichni jsme před sezónou věděli, že 1. liga je úplně jiná soutěž než Národní liga, a že to bude velmi těžké. Poslední místo samozřejmě není to, co jsme chtěli ale spousta nás nabrala nové a cenné zkušenosti. Bohužel tam bylo více zápasů, kdy jsme mohli brát body a nakonec z toho nebylo nic, ale na to se nesmíme vymlouvat. Já sám jsem si první sezónu v 1. lize užil, jak jsem již říkal, jsou to nové zkušenosti. Jsem rád, že se mi pro mě osobně nepříliš povedeném startu začalo dařit a přispíval jsem týmu bodově.

V rámci playdown na vás vyšel Start98. I přes to, že utkání v základní části vyzněly lépe pro soupeře, tak jste si to před sérii nepřipoušteli. Jaká byla nálada v týmu před začátkem série?
Nálada v týmu byla rozporuplná, samozřejmě cesty do Prahy nejsou nejpříjemnější a stojí to hodně času i úsilí ale to se dá zvládnout. Co
se týče mě tak já osobně si přál jako soupeře do playdown přál Znojmo, které si ale zajistilo v posledním kole playoff
.

Nyní Vás čeká nejtěžší utkání v sezóně. Utkání ve kterém jde o všechno. Chystají se nějaké změny do takového utkání nebo spoléháte na to, že koncentrovaný výkon podobný těm z minulých utkání Vám tentokrát přinese vítězství, které si přejete?
Já nějaké změny příliš neřeším, to nechám na trenérech a soustředím se na zápas. Věřím ale, že správné nastavení v hlavě a klid na hokejkách nám může přinést vítězství, už jsme ukázali, že to jde.

Děkujeme!