37_20221221_150201.png
236_20230609_091449.jpg

ROZHOVOR S PATRIKEM PROCHÁZKOU

Muži sice neuhájili svojí působnost v 1. lize, i tak to byl pro klub i tým samotný velký posun vpřed. Ohlédnutí za sezónou, plány do budoucna i novinky v týmu...o tom všem mluvil v rozhovoru Patrik Procházka, hlavní trenér A-týmu mužů.

Ahoj Patriku, od konce sezóny uplynul již nějaký čas, takže stihly opadnout počáteční emoce.
Jak nyní zpětně hodnotíš sezónu v 1. lize?

Zpětně sezónu nehodnotím příliš jinak, než od posledního rozhovoru hned po prohraném 5. zápase v Praze, pokud bych měl jít více do hloubky, tak hráči i trenéři jsme pochopili ještě více smysl mentální připravenosti jedinců, jestliže opomeneme herní a fyzickou kvalitu týmu. Během prvoligové sezóny jsme si prošli spousty úskalí, překážek a stála za tím spousta práce, která se nepřetavila v zisk bodů a následně v udržení soutěže. Některé překážky jsme dokázali přeskočit a v plné síle pokračovat dál, jiné nás rozhodili natolik, že jsme nedokázali reagovat na další překážku a cíl pak byl v nedohlednu, do toho se samozřejmě objevili další překážky, které nás občas vrátili na samotný start. Na klubové úrovni výsledek hodnotím negativně a jako nesplnění cíle, který jsme si předsevzali, byť ani cílových 30 bodů by nám k vyhnutí se play down nepomohlo.
Na druhou stranu nám premiérová sezóna v první lize ukázala zrcadlo a obraz toho, kde by klub i samotní hráči jednou mohli být a především máme recept, jakým způsobem toho docílit. Velký benefit je také to, že nyní máme zkušenější hráče, kteří znají skutečné nároky na florbal, který je na vyšší úrovni. Každý z hráčů si musí ujasnit priority a s tím vstoupit do další sezóny pro Národní ligu.
Pokud se hráči spoléhají pouze na trenérský tým a neprojeví maximální iniciativu, veslujeme každý na obrácenou stranu, pak je naše cesta bez východiska.
Na druhou stranu bych nechtěl zapomenou opět na naši cestu pohárem do ctvrtfinále, která vedla přes extraligové Otrokovice i prvoligovou Letku. Z předešlých sezón víme, že se dokážeme soustředit a maximálně připravit na jeden konkrétní zápas, jsme takový turnajový tým, se Spartou i Vítkovicema jsme dokázali také hrát velmi dobrý florbal a držet s extraligou krok, moc bych si přál a pracujeme na tom, abychom dokázali v následující sezóně tento focus a přípravu přetavit do ligových zápasů.


Registruje tým nějaké odchody po konci sezóny?

My chceme hráče posouvat, pokud jsme naše hráče posunuli natolik, že je o ně zájem z vyšší soutěže, jsme jen rádi a věříme,
že potvrdí to co jim Aligators dali, ve spojení s tím co do florbalu oni sami investovali a nadále investovat budou. Pokud skutečně to tak je, dává mě to smysl a je to pro mě hnací motor pro mé další působení na pozici trenéra v Aligators a florbalu obecně.
Officiálně není nic potvrzené, ale se 7 hráči nyní nepočítáme pro letní přípravu a je o ně zájem do vyšší soutěže. Tomáš Popovský z časových možností pak má namířeno do nižší soutěže. Všechny kroky hráčů jsou nyní v jednání klubu a officiálně bude známo v následujících týdnech.
Určitě stojí za zmíňku odchod velkého srdcaře a patriota Tomáše Hosa v rámci A týmu, se kterým jsme dohodli na tomto kroku.
Důvodem jsou časové možnosti Toma, který v minulé sezóně dělal vše proto, aby dokázal skloubit práci s 1. ligou,
ale pro další sezónu by bylo velmi komplikované. Já bych chtěl tímto ještě jednou Tomovi poděkovat za dlouhodobé působení v Kloboukách,
i díky němu se v Aligatorech povedlo vybudovat tu pozici jakou náš klub nyní má, jako odchovanec klubu za své 3 dekády působení zanechal velkou stopu a za to mu patří velký dík. Fosan v klubu nadále zůstává, bude působit v rezervním týmu Aligators a určitě se s ním budeme potkávat na ovále, hřišti i mimo něj nadále.

Jaká je nyní týmová vize, či týmové cíle do dalších sezón a změnilo se něco na letní přípravě oproti minulému roku?

Žijeme ve světě, kdy každý si dává cíle a je vlastně zklamaný až samotného cíle dosáhne, proč? Často jsou výsledky našeho cíle diametrálně odlišné od prapůvodní představy. Já jsem zastánce kvalit, protože celý proces té cesty je vlastně to co ti dává nejvíce, dává ti to uspokojení
a přesvědčení o sebe samém.
Já chci, aby hráči zažívali kvality na samotné cestě a jen tehdy budou absolutně uspokojení, jakmile dosáhnou svého či týmového výsledku.
Nároky na hráče oproti minulé sezóně se nezměnili, nechceme jít s nároky níže, chceme navodit lepší atmosféru a jak my říkáme, vyčistit vzduch, to se nám podařilo. Mor, lež, nedodržování pravidel a vzajemný nerespekt nepatří do našeho týmu a víme, že toto je správná cesta. Hráči dostali dvouměsíční volno, protože od covidu vlastně neměl nikdo pauzu a chvíli odpočinku i toto je další z impulzů.
Letní příprava nám nyní vypukla a s kondičním trenérem Hečou už nyní můžeme říct, že pracujeme s mnohem lépe připravenými hráči, než tomu bylo minulou sezónu. Ano, jsme ve fázi budování a jakéhosi restartu, výsledek se nemusí dostavit hned a nyní je to proces na 3 sezóny, jestliže se budeme držet všichni nastavení, sklidíme ovoce.


Jsou známe nějaké posily, které by jsi nám mohl již teď prozradit?
Nyní ladíme podrobnosti ohledně přesunu Viktora Křičky z Břeclavi a hráčů z 1. ligy. Jsme dále v kontaktu s hráči z nižších soutěží, o které máme zájem, ale vše je ve fázi jednání a domluvě klubů.
Návrat Matyáše Zouhara zpět z Otrokovic byla pro nás také jedna z priorit, stejně jako udržení lídra bodování Pavla Zbořila, na oba hráče se můžeme těšit i v nadcházející sezóně v barvách Aligators.

Patriku, děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí :)