37_20221221_150201.png
235_20230607_181925.jpg

ROZHOVOR SE ZDEŇKEM DOLÍHALEM

"Od poloviny května trénujeme, zatím musím říct, že jsem velmi spokojený." Tak hodnotí dosavadní letní přípravu hlavní trenér žen, Zdeněk Dolíhal. Nejen o letní přípravě se dozvíte v novém rozhovoru, který jsme pro Vás připravili.

Ahoj Zdeňku, nejprve se vrátíme do uplynulé sezóny. Proč byla podzimní část sezóny žen jak na houpačce?
V úvodu sezóny nás hlavně trápila marodka. Měli jsme několik zranění dlouhodobějšího rázu a vyrovnávalo se nám s tím trošku hůře. Před sezónou se mi sice podařilo přivést dvě mladé hráčky, ale chtělo to čas, než se dostaly do zápasového tempa. Většinu zápasů podzimní části jsme odehráli v 10 hráčkách. Z toho pramenily chyby, které nás připravily o důležité body a hlavně klid na hřišti. Na konci roku se holky doléčily a díky spolupráci s Bulldogs Brno a hráčkám, co k nám přišly, to už bylo lepší.

V play-off jste předváděli výkony, na které jsme čekali. I přes to, skončila Vaše pouť sezónou ve 2. kole. Co chybělo, aby jste v play-off přešli přes Znojmo?
Troufnu si říct, že nám chybělo jen trochu štěstí. Byla to série, která byla skvělou reklamou na ženský florbal. Mohlo to klidně skončit 2:0 pro nás. Bohužel v sobotu se nám ve Znojmě nedařilo v koncovce a to nás stálo důležitý první bod v sérii. A to třetí, rozhodující utkání, tam už nám nejspíše došly síly. Přeci jen sezóna byla těžká. Takže jak říkám, chybělo jen trochu štěstí.

Na které utkání ze skončené sezóny budeš nejvíce vzpomínat?
Rozhodně to bude utkání s Třincem na domácí půdě. Po nepříliš povedeném vstupu do sezóny se nám podařilo doma porazit v té době lídra tabulky Třinec a v neděli na to navázat a porazit i Havířov. Holky ten víkend odehrály jedny z nejlepších utkání sezóny a myslím, že nás to psychicky zvedlo do dalších utkání. Později se ukázalo, že spolu s Židenicemi jsme jediným týmem, který dokázal Třinec připravit o body.

Nyní se přesuneme k přípravě na sezónu nadcházející. Odstartovali jste již letní přípravu nebo ještě ne? Pokud ano, jak jsi s dosavadním vývojem spokojený?
S letní přípravou jsme zlehka začali v polovině května. Od června jedeme naplno. Zatím musím říct, že jsem velmi spokojený. Holky mají chuť trénovat i mimo mantinely, což mi dělá radost. Doufám, že nám toto tempo vydrží celé léto.

V rámci příprav na další sezónu, chystáš nějaké změny v kádru? Případně, jaké změny chystáš?
Nějaké malé změny se odehrají, ale nebude to nic velkého. Většina holek z kádru minulé sezóny bude pokračovat i letos, což je skvělé. Ještě máme nějaké hráčky na marodce a tam uvidíme, jestli se vrátí, potažmo kdy se zapojí do přípravy. Co se týče posil, tak s námi začala trénovat jedna nová hráčka, ale zatím nebudu nic prozrazovat, neboť to není finálně vyřešeno. Nechte se překvapit :)


V poslední řadě nesmíme opomenout příští sezónu jako takovou. Jaké jsou cíle do nové sezóny?
Hlavním cílem je samozřejmě hrát pěkný florbal, který bude bavit naše fanoušky a na který se budou rádi chodit dívat. A teď vážně. :) Chtěli bychom s holkama odehrát kvalitní sezónu bez zbytečných zaváhání. Máme v lize nové týmy, od kterých nevíme co můžeme čekat. První utkání budou velmi důležitá a náročná. My však budeme připraveni na vše, co nám soutěž může nabídnout a budeme mířit na nejvyšší příčky.

Děkujeme a přejeme, ať se příprava na novou sezónu vydaří.