37_20221221_150201.png
367_20231130_134139.jpg

SPOLEČNÝ TRÉNINK ALIGATORS A BULLDOGS BRNO

Dne 23.11 absolvovala družstva kategorií přípravek a elévů s hráči stejných kategorií společnou tréninkovou jednotku v rámci "více než spolupráce" s florbalovým klubem Bulldogs Brno. Přečtěte si ohlasy po společném tréninku.

Domluvený trénink, který probíhal pod taktovkou hlavního trenéra z Bulldogs Radima Lempery byl složen z 5ti stanovišť ve kterých byl důraz, jak na pohybovou, tak florbalovou všestrannost. Hráči se po společné rozcvičce protáčeli napříč stanovišti v namixovaném složení napříč kluby a kategoriemi. Zapojeni byli ovšem také všichni trenéři, kde měl každý z nich na starosti jednotlivé stanoviště. Ke konci nechyběli také přátelské utkání, kde bylo k vidění množství nádherných florbalových situací na obou stranách.

Komentář šéftrenéra mládeže Aligators Josefa Kopečka:
Výborná akce s obrovským přesahem zejména pro naše hráče z řad přípravek, kteří pro mě z nepochopitelných důvodů hrají pouze s týmy z regionu, které nejsou na takové kvalitě, jako právě týmy z Brna. Poté v elévech vstupují již do utkání s brněnskými týmy a je to pro hráče obrovský výkonnostní skok. Koncept „small games“, který figuroval po dobu tréninku je určitě cesta, po které chceme jít a děkuji za ukázky cvičení, které jistě zahrnujeme do našeho zásobníku a budeme je aplikovat v našich trénincích.
Rád bych předem poděkoval klubu Bulldogs a zejména Radimovi, že jsme společnými silami byli schopni tuto akci domluvit a zorganizovat a samozřejmě všem účastníkům, jak z řad trenérů, hráčů, tak samozřejmě rodičů.

Komentář hlavního trenéra přípravek Bulldogs Radima Lempery:
Děkuji týmu Aligators za uskutečnění tohoto společného tréninku, který nám ukázal, že musíme ještě v některých věcech zabrat. Líbil se mi přístup všech trenérů k něčemu, co běžně nedělají a myslím, že jsme to zvládli na jedničku. Byla to velká zkušenost pro naše hráče a doufám, že si tento tréninku ještě v budoucnosti zopakujeme a porovnáme síly v dalším průběhu sezóny. Za realizační tým a za hráče ještě jednou děkuji.

Komentář trenéra přípravek Martina Krumpolce:
Společný trénink hodnotím jako dobrou zkušenost pro všechny zúčastněné, nejen hráče ale i trenéry. Hráči si vyzkoušeli trénink v jiných podmínkách s jinými trenéry a potom mohli poměřit síly s jedním z největších týmů v republice. Tým přípravky ukázal, že jim nedělá problém sehrát dobrý zápas se silným soupeřem, ačkoliv nám tento zápas ukázal, že stále máme na čem pracovat. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným, obzvlášť brněnskému celku a budu rád, když se podobná akce zopakuje.

Komentář trenéra elévů Milana Peřiny:
Spojený trénink florbalových nadějí přípravky a elévů týmů Bulldogs a Aligators, řízený trenérem Bulldogs, přinesl nový rozměr. Rotující skupiny hráčů prošly pěti stanovišti, kde zdokonalovaly dovednosti, taktiku, kondici, spolupráci a psychickou odolnost. Trenér nejen sdílel zkušenosti, ale podporoval i komunikaci mezi generacemi hráčů. Výsledek? Posílená týmová spolupráce a motivace v celé florbalové komunitě.