AligatorsACEMA Sparta Praha
6:9(2:2, 1:4, 3:3;)
čt 18. 8. 2022 18:00 @ SH Křenovice, Pohár Českého florbalu, 2. kolo

VYNIKAJÍCÍ VÝKON NA BODY SE SPARTOU NESTAČIL

Muži odehráli 2. kolo Vrcholové části Poháru Českého florbalu, když v Křenovicích přivítali Superligový tým ACEMA Sparta Praha. V divácky pohledném utkání si nakonec všechny body odváží pražský tým, když vyhrát 9:6. Rozhodující úsek hry byl ve 2. třetiny, kdy pražský tým během několika minut vstřelil 3 branky. Živý stream byl poprvé v historii Aligators doprovázen komentářem.

Aligators - ACEMA Sparta Praha 6:9 (2:2, 1:4, 3:3)

Poprvé v letošní sezóně nastoupil náš tým v plné sestavě. Na poslední chvíli se podařilo doladit hostování Vojtěcha Kužely ze Svitav. Od úvodního buly panovala v hale výborná atmosféra. Mladí Aligátoři i fanoušci hostů, hlasitě povzbuzovali své oblíbence na hřišti. První branku utkání vstřelil ve 4. minutě hostující Matyáš Velc, který po asistenci Dominika Bartoše využil přečíslení 3 na 2. Před polovinou první třetiny vyrovnal náš kapitán Pavel Zbořil, který po tradiční souhře s Lukášem Gregrem, nadvakrát překonal brankáře Hejnu. Neuběhla ani minuta, a po zakončení Mikuláše Svobody jsme otočili vývoj utkání. Po dalších 27 vteřinách již bylo vyrovnáno. Po krásné akci Jiřího Curneyho, zakončoval do prázdné branky Radim Křenek.

Úvodní vhazování druhé části vyhráli hosté, avšak první branku jsme vstřelili my. Tomáš Líznar se prošel středem hřiště a rozvlnil síť. Asistenci si připsal Tomáš Jedlička. V polovině utkání přišel rozhodující úsek hry, kdy pražský tým si připsal 3 branky v rozmezí necelých 2 minut. Nejprve útočné trio Krbec - Curney - Čermák rozložilo obranu a do prázdné brány zakončil Mikuláš Krbec. Následně se dvakrát prosadil nejlepší hráč utkání na straně hostů – Matyáš Velc, který si připsal hattrick. V poslední minutě 2. třetiny, se po záchranném faulu Kejíka na útočníka Sparty postavil k nařízenému trestnému střílení Jiří Curney a navýšil vedení na 6:3.

Náš tým nic nevzdával. Hned v úvodní minutě našel Lukáš Gregr krásnou přihrávkou Tomáše Jedličku, který zakončil do prázdné brány. Těsně před polovinou poslední části jsme snížili na rozdíl 1 branky. Roman Svoboda nastřeloval na bránu, k odraženému balonku se dostal Adam Klimeš a zakončil přesně. Dramatické utkání se blížilo do svého vrcholu. V 55. minutě za hosty navýšil Vojtěch Andrášek, avšak o necelých 30 vteřin později po důrazu před brankou, vstřelil branku Martin Dlouhý po asistenci od Vojtěcha Kužely, který si připsal v prvním startu 1. bod. Strhující zápas ve obrovském tempu pokračoval. Nezastavitelná souhra dvojice Krbec – Curney předvedla další nádhernou florbalovou parádu, kterou zakončil prvně jmenovaný do prázdné branky. Domácí tým již hrát vabank, čehož využil k poslední brance hostující Matěj Čermák, po asistenci Josefa Sedláčka. Sparta si odváží výhru 9:6, avšak náš tým předvedl vynikající výkon.

branky: 10. Pavel Zbořil, 11. Mikuláš Svoboda, 29. Tomáš Líznar, 41. Tomáš Jedlička, 50. Adam Klimeš, 56. Martin Dlouhý - 4. Matyáš Velc, 12. Radim Křenek, 33. Mikuláš Krbec, 33. Matyáš Velc, 35. Matyáš Velc, 40. Jiří Curney, 55. Vojtěch Andrášek, 57. Mikuláš Krbec, 58. Matěj Čermák; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Patrik Rychlý 12 - Viktor Hejna 20; po třetinách: 2:2, 1:4, 3:3;