9_1628167720.png
478_20240522_111737.jpg

Z LETOŠNÍ SEZÓNY MÁM SMÍŠENÉ POCITY, ŘÍKÁ TRENÉR ŽEN ZDENĚK DOLÍHAL

Tým žen v letošní sezóně předváděl výkony jak na houpačce. Nakonec mu po základní části patřila se ziskem 29. bodů s bilancí 8 výher a 13 porážek sedmá pozice v tabulce 1. ligy žen východ. Týmu již začala letní příprava na další sezónu, ve které bude chtít předvádět lepší výkony.

Komentář trenéra žen Zdeňka Dolíhala:

„Z letošní sezóny mám smíšené pocity. Když to vezmu od konce, tak jsme vypadli s následnými vítězkami 1. ligy a postupujícími do ČEZ extraligy, za což se nemusíme stydět. V prvním kole jsme postoupili po tvrdém boji se Světlou nad Sázavou, a tahle série reflektovala naše snažíme v celé sezóně. Soupeřkám jsme darovali laciné branky a sami neproměňovali vyložené šance, a tím pádem jsme si to sami dělali strašně těžké.

Podobným stylem jsme ztratili nemálo bodů v průběhu základní části. Kdybychom zvítězili, tam kde jsme měli, např. proti Hradci Králové, před Vánocemi ve Svitavách, ve dvojzápase s Hattrickem, tak naše výchozí pozice do play-off mohla být úplně jiná. Na kdybychom se však nehraje a my jsme tuto sezónu zvládli, tak jsme ji zvládli.

Je to pro nás odrazový můstek do sezóny nadcházející. Víme, co nás trápilo, a teď nemyslím neproměňování šancí, ale např. taktické a systémové věci. Na příští sezónu chystáme i nějaké příchody, což určitě prospěje celému týmu, ale o tom je brzy něco povídat.

„Víme, co nás trápilo”
Zdeněk Dolíhal, trenér žen Aligators Šitbořice

Teď nás však čeká to nejdůležitější, a to tvrdá práce mimo florbalové mantinely. Kvalitní fyzická kondice bude našim základním stavebním kamenem.

Shrnul bych to tak, že sezóna měla světlé i temné momenty, ale zklamáním určitě není. Je to důležitý prvek pomyslné skládačky, kterou tu více let tvoříme.

Závěrem bych chtěl poděkovat našim skvělým FANOUŠKŮM, ať už nás chodili podporovat přímo ke hřišti nebo fandili u online přenosu. DĚKUJEME Vám za podporu a těšíme se na další společná vítězství!“