Související zápasy

Aligators
37_20221221_150201.png
330_20231030_092126.jpg

ŽENÁM SE TENTO VÍKEND NEPOVEDL

Ženy odjížděly na výjezd s vidinou důležitých bodů, ale ty nepřišly. Ženám se o víkendu vůbec nedařilo a po dvou prohrách 0:7 a 0:6 se vrací domů s prázdnou. Pozápasové komentáře trenéra žen naleznete v článku níže.

V sobotním utkání se ženy představily na půdě IBK Hradec Králové. První třetina utkání byla poměrně vyrovnaná i přes fakt, že ženy nebyly schopné se přizpůsobit povrchu v místní hale. Jak by leckdo čekal, že zbytek utkání budou ženy ve větší pohodě, tak opak byl pravdou. S přibývajícím časem utkání se flustrace žen zvyšovala a z ní pramenily chyby a nepřesnosti. Soupeřkám se na domácím povrchu dařilo a chyby Aligátorek trestaly. Utkání nakonec dopadlo v neprospěch našich žen 0:7.

Pozápasový komentář trenéra žen, Zdeňka Dolíhala:
Snažím se vyhýbat negativním komentářům, ale dnes musím. Často posloucháme, že 1. liga žen není soutěž. Ať proti tomu bojujeme jak chceme, tento názor se nezmění, dokud nebudou chtít všichni. My jsme nehráli naši hru, trápili jsme se, ale obranná hra soupeře má k florbalu daleko. Reálně co souboj, to faul z jejich strany. Povrch výborný, ale ne na florbal. 28 zápisů v onlinu, z toho 25 o domácích hráčkách? Vážně? Doufám, že sem už v sezóně nepojedeme. Klopýtli jsme, stane se. Dnešek hodíme za hlavu a do zítřejšího utkání jdeme s čistou hlavou. Díky soupeři. Zdravím naše marody a fanoušky u onlinu!


S čistou hlavou a snahou vylepšit výkon ze soboty vstoupily ženy do nedělního utkání s dosud neporaženou Dobruškou. Stejně jako v sobotu, tak i v neděli se ženám první třetina povedla. Do druhé části si odnesly ztrátu jedné branky. Bohužel, stejně jako proti Hradci, tak proti Dobrušce se zbytek utkání ženám rozsypal. Začaly se nasčítávat chyby a společně s nedůrazem v důležitých herních momentech to znamenalo odskok Dobrušky. Dobruška hrála sebevědomě po celou dobu utkání a došla si pro vítězství 6:0. Ženám tak nezbývá nic jiného, než si z tohoto víkendu vzít to dobré a zbytek využít k odražení zpět na vítěznou vlnu. 

Komentář trenéra žen po utkání s Dobruškou:
V minulé sezóně nás trápila obrana v předbrankovém prostoru. To jsme zlepšili a začali nás srážet jiné věci. A tento víkend, jak kdyby jsme se nechali srazit vším. Nic nám nešlo. Každý souboj jsme prohráli, u každého míčku jsme byli později a hra v předbrankovém prostoru nám dnes vůbec nevyšla. Jen díky naší golmance je výsledek tak "přijemný", jak je. Mohlo být hůř. Musíme něco změnit. Zítra se ponoříme zpět do tréninku a věřím, že toto zaváhání se nám nebude opakovat. Gratuluji soupeři ke skvělé hře a přeji hodně štěstí dále. Zdravíme naše fanoušky a omlouváme se Vám.