106_20221107_133219.jpg

ŽENY ČEKÁ DOMÁCÍ VÍKEND

Ženy čeká další ligová utkání na domácí půdě. V sobotu se utkají se Rtyní v Podkrkonoší, v neděli je pak vyzvou hráčky Dobrušky. Přijďte ženy o víkendu podpořit!

V sobotu se ženy utkají s celkem Orel Rtyně v Podkrkonoší. Soupeřky nezažívají povedený vstup do sezóny, když z devíti odehraných utkání si připsaly pouhých 6 bodů. V posledním utkání si soupeřky nedokázaly poradit s hráčkami Dačic, kterým podlehly 5:8. Rtyni do zápasu povede nejproduktivnější hráčka týmu Jaroslava Bálintová, která má na kontě 11 kanadských bodů za 7 branek a 4 asistence.

V neděli Aligátorky vyzve hostující tým FBC Dobruška. Dobruška má přesně opačnou bilanci, než soupeřky ze Rtyně. Z devíti odehraných utkání má na kontě 7 vítězství a hájí 4. místo v tabulce 1. ligy. Ženy své soupeřky velmi dobře znají, neboť se spolu pravidelně utkávají a to včetně zápasů play-off. Vzájemná utkání bývají velmi vyrovnaná, tudíž se bude na co dívat. Ženy budou v tomto souboji spoléhat na Terezu Lengálovou, která vede kanadské bodování celé soutěže s 21 body. Dalším rozhodujícím faktorem by mohla být disciplína, neboť Dobruška má na kontě 2x více trestých minut.

Komentář trenéra Zdeňka Dolíhala: 
Čeká nás náročný víkend, ale to je charakteristika prakticky každého herního víkendu. Na Rtyni si věříme. Dařilo se nám proti nim minulou sezónu a doufáme, že letos to nebude jiné. V neděli to pak bude jiné utkání. Čeká nás tvrdé a náročné utkání, které budou rozhodovat maličkosti. Doufám, že se nám bude dařit bránit, tak jak se nám to dařilo minulá utkání. Když k tomu přidáme nějaké branky, můžeme z víkendu vytěžit plných 6 bodů.