9_1628167720.png
269_20230907_122129.jpg

ŽENY ČEKÁ PRVNÍ LIGOVÝ VÍKEND

Ženy čekají tento víkend první ligová utkání, a to na venkovní půdě. V sobotu se představí na půdě SK Jihlava, v neděli pak na půdě Dačic. V článku naleznete krátké preview.

Poslední srpnový víkend vstoupily ženy do sezóny 4 pohárovými utkáními. Nejprve se utkali se soupeřkami z Jihlavy. Utkání skončilo vyrovnaně, 0:0. Druhé utkání vyzvaly ženy extraligové Znojmo, kterému nakonec podlehly 1:5. Druhý pohárový den se ženám povedl lépe, když do něj vstoupily těsnou prohrou 1:2 proti Prague Tigers. V poslední utkání si poradily s domácím týmem Orel Rtyně 4:2.


Nyní je čekají známé soupeřky 1. ligy. Utkání s Jihlavou se ženám většinou daří a mají pozitivní bilanci. Avšak, jak dobře víme, první utkání v nové sezóně bývají nevyzpytatelná a vyhrát může kdokoliv. V nedělním utkání vyzvou tým TJ Centropen Dačice, který odstartuje svoji druhou sezónu v 1. lize žen. Tu premiérovou zakončily hráčky Dačic na 9. příčce se ziskem 20 bodů.

Komentář trenéra Zdeňka Dolíhala:
Jak už jsem psal v komentáři po poháru, myslím, že jsem na sezónu dobře připraveni. Nyní uvidíme, kolik utkání budeme potřebovat, abychom se dostali do herní pohody a mohli stabilně předvádět hru, kterou jsme trénovali. Do prvních utkání plánujeme vstoupit opatrně, neboť netušíme s čím přijdou soupeřky. Věřím, že když budeme hrát zodpovědně, tak novou sezónu zahájíme úspěšně.. Držte nám palce alespoň u online přenosu a budeme se těšit na první domácí utkání!


Program utkání:

Sobota - EAV SK Jihlava x Aligators Šitbořice - SK Jihlava - 14:30
Neděle
- TJ Centropen Dačice - SH Dolní Cerekev - 14:00