Související zápasy

ŽENY KONČÍ PŘED BRANAMI ČTVRTFINÁLE

Osmifinálová série nabídla dívakům skvělý a atraktivní florbal. První utkání si pohlídal na své půdě soupeř, druhé zase naše ženy na půdě Křenovické sportovní haly. Sérii tak muselo rozhodnout třetí utkání, ve kterém byl nakonec šťastnější soupeř.

První utkání na půdě soupeře se neslo v duchu play-off již od prvních vteřin. Oba celky do utkání vlétly na plno a s jasným cílem. Jako první se prosadily domácí hráčky TJ Znojmo, a to ve 3. minutě zásluhou Marie Bartuškové. V čase 6:32 viděli fanoušci první vyloučení a to na straně Znojma. Ženám stačilo pouhých 38 vteřin na to, aby přesilovou hru využily. Po krásné kombinaci od Jany Kubalíkové, přes Pavlu Buráňovou a zakončující Terezy Lengálové. vyrovnaný stav vydržel ve Znojemské sportovní hale dalších 30 minut, než udeřily opět domácí hráčky. Po obrovské chybě našich žen se nemýlila Adéla Spoustová

Na začátku 3. třetiny to bylo již 1:3, když druhou branku přidala Marie Bartušková. Ženy riskovaly hru bez brankářky již 4 minuty před koncem a přineslo to své ovoce. V čase 57:29 se prosadila Tereza Lengálová a vykřesala naději na srovnání. I přes množství šancí v pokračující power-play se ženám nepodařilo vyrovnat a Znojmo si tak připsalo první bod v sérii.

V neděli se série přesunula na domácí půdu do Křenovické sportovní haly. Zatímco první utkání bylo bojovné a plné šancí od prvních vteřin, tak druhé bylo velmi opatrné. Oba celky se soustředily na obranu a to se jim dařilo. První branku viděli fanoušci až v 18. minutě, kdy šly do vedení hostující hráčky. Zmatku před domácí brankou využila Bára Procházková, ke které se dostal odražený balónek a tak měla již jednoduchou práci.

Ve druhé třetině viděli diváci také pouze 1 branku. Tentokrát však k radosti domácích. V polovině utkání využila přesné přihrávky Sabiny Mátlové Tamara Pevná, který uklidila balónek na záda Veroniky Šplíchalové. I zbytek utkání byl velice vyrovnaný a opatrný. Aligátorky měly možnost přesilové hry, kterou však nedokázaly využít. To je však nemuselo tolik mrzet. V 51. minutě využila odraženého balónku Anna Hanusová a poslala ženy do vedení.
Ženy na výbornou přestály závěrečnou powerplay soupeřek a po vítězství 2:1 vyrovnaly sérii

Třetí utkání, hrané ve středu na půdě SH TJ Znojmo bylo z počátku opět velmi opatrné. První branka byla k vidění až v 19. minutě, kdy se střelou od mantinelu prosadila Adéla Spoustová. Toto skóre však nemělo dlouhého trvání. V čase 19:13 obdržely ženy možnost přesilové hry a stačilo jim 15 vteřin k tomu, aby vyrovnaly. Po krásné kombinaci od Petry Drápalové a přihrávající Jany Kubalíkové přesnou střelou snížila Pavla Buráňová. Ženy opět ukázaly, proč mají jednu z nejvyšších úspěšností přesilových her v celé soutěži.

Bohužel i přes to, že se ženám podařilo rychle odpovědět a srovnat, tak zbytek utkání byl v režii soupeřek. Dostávaly se do více šancí, které i proměňovaly. Na výsledku utkání nic nezměnila ani přes 10 minut trvající powerplay ve třetí třetině. Ženy nakonec prohrály poměrem 1:6.

Po výsledcích 2:3, 2:1 a 1:6 skončila ženám sezóna před branami čtvrfinále.