Související zápasy

Aligators
37_20221221_150201.png
203_20230302_071140.jpg

ŽENY PO TÝDENNÍ PAUZE VSTOUPÍ DO PLAY-OFF

Ženy tento víkend vstoupí do play-off bojů. V rámci prvního kola je čeká 12. celek základní části, FBC Přerov. Jakožto lépe postavený tým po základní části začne série soubojem na domácí půdě našich žen. Podaří se ženám porazit Přerov po 5. v letošním ročníku 1. ligy žen?

Ženy vstupují do této série v roli jasného favorita. První znakem je postavení týmů po základní části. Zatímco ženy se nacházely na 5. příčce se ziskem 40 bodů, tak jejich soupeřky z Přerova se nacházely na pozici 12. se ziskem pouhých 2 bodů. Druhým faktorem, který mluví pro naše ženy je bilance ze vzájemných utkání. Družstva se během letošního ročníku utkala již 4x a vždy z nich vyšly lépe Aligátorky, a to s celkovou bilancí vstřelených a obdržených branek, 32:8.

Přerov se v útoků spoléhá na svoji, dlouhodobě nejproduktivnější, hráčku Annu Němcovou. Ta si v letošní sezóně připsala 12 branek a 4 asistence. Na straně našich žen stojí druhá nejproduktivnější hráčka celé soutěže, Tereza Lengálová. Terka prožívá famózní sezónu, ve které zaznamenala 38 branek a 11 přesných přihrávek.

Soupeřky v brankovišti sází na trojici brankářek, které shodně odchytaly 8 utkání v základní části. Tou nejúspěšnější, co se týče povedených zákroků, je Lucie Řeháková (81%). V brankovišti našich Aligátorek se také střídají tři brankářky. Nejvyšší úspěšnost zákroků má nová posila žen, Sabina Dvořáčková, a to 88%. Dlouhodobě vysokou úspěšnost (82%) má také Eva Kulíšková, která v letošním ročníku odchytala již 12 utkání.

Podaří se ženám potvrdit svoji dominanci proti tomuto soupeři a postoupit do druhého kola?


Preview trenéra žen Zdeňka Dolíhala:
V závěrečné fázi základní části se nám dařilo. Hra se stabilizovala a začali jsme předvádět styl hry, který přes sezónu trénujeme. Holky zapracovaly na maličkostech, které nás předtím srážely. V zápasech s Přerovem bude duležitý důraz, aby jsme soupeřkám nedovolili hrozit z předbrankového prostoru.
Víkend bez utkání si myslím, že nám všem prospěl. Přecijen jsme hráli 5 víkendů v řadě a odehrály během nich 9 utkání. Nyní je na čase ukázat, že jsme se na vstup do play-off připravili a doufám, že přes první kolo projdeme s jistotou na hokejkách. Přijďte nás v sobotu podpořit a vytvořit v Křenovicích skvělou atmosféru.