Související zápasy

ŽENY POSTUPUJÍ DO 2. KOLA POHÁRU

O uplynulém víkendu odehrály ženy 4 utkání v rámci 1. kola poháru Českého florbalu. Připsaly si 1 remízu a 1 vítězství, což jim zajistilo postup do druhého kola. Přečtěte si krátkou reportáž z víkendu.

Ženy vyrazily o uplynulém víkendu do Rtyně v Podkrkonoší, kde se postupně utkaly s týmy SK Jihlava, TJ Znojmo, Prague Tigers a Orel Rtyně v Podkrkonoší.

První utkání s Jihlavou bylo opatrné. Pro ženy se jednalo o první utkání letošního sezóny, navíc týmu trvalo zvyknout si na specifický povrch v místní orlovně. Utkání opanovaly brankářky na obou stranách, neboť i přes větší množství šancí se nikomu nepodařilo skórovat a týmy se tak rozešly s "fotbalovou" remízou 0:0. Druhé sobotní utkání sehrály ženy proti nováčkům ženské extraligy, TJ Znojmo. Utkání se ženám příliš nepovedlo a soupěřkám podlehly 1:5. Jedinou světlým bodem byla první branka Natálie Hodové v dresu Aligators! :)

Druhý den zahájily ženy utkáním proti Prague Tigers. Utkání bylo opět zprvu opatrné. Ve druhé třetině se jako první naše ženy zásluhou Kristýny Krškové, která se jako první zorientovala v předbrankovém prostoru a pohotově doklepla míček za záda golmanky. Ženy dlouho držely těsné vedení. Pak přišel krátký výpadek koncentrace, který soupeřky potrestaly dvěma rychlými brankami, na které ženy nedokazáli zareagovat ani v dlouhé závěrečné powerplay. Pražským soupeřkám tak podlehly těsně 1:2

Posledním vyzyvatelem byl domácí celek, který ženy dobře znají z 1. ligy, Orel Rtyně v Podkrkonoší. V osmé minutě šly do vedení naše ženy zásluhou Terezy Lengálové. Vedení však nemělo dlouhého trvání, neboť o dvě minuty později se soupeřkám podařilo srovnat. I přes obrženou branku pokračovaly ženy ve své hře a připravovaly si množství šancí. Herní převaha vyústila ve dvoubrankové vedení během 2. třetiny, které bylo rozhodující. Druhou branku zaznamenala Natálie Hodová, pro kterou to byla povedená premiéra. Ve třetí třetině se oba týmy prosadily jedenkrát, a tak v pořadí třetí branka, kterou vstřelila Anna Hanusová, byla označena za branku vítěznou. Ženy zvládly na výbornou i závěrečnou powerplay soupeřek a utkání ovládly 4:2.