Naši muži zvládli domácí duel s FBC Gepardi Brno a po zodpovědném výkonu si připsali vítězství 6:3. Základ úspěchu položili už v první třetině, kdy si vypracovali tříbrankový náskok, a v závěru utkání si i přes menší komplikace došli pro zasloužené body.
Naši muži sehráli v tuřanské hale mimořádně divoké utkání, které nabídlo třináct branek a vyhrocený závěr. Přestože se muži dokázali v 53. minutě srovnat na 6:6, domácí rozhodli v samotném finiši a berou těsnou výhru 7:6.
Naše ženy vstoupily do venkovního utkání na půdě Sokola Brno velmi dobře a po první třetině vedly 2:1. Od druhé části ale domácí Gullivers postupně přebraly tempo hry. Přes dramatický závěr a snížení v poslední minutě zůstaly všechny tři body v Brně.
Z pátku na sobotu 23.-24.1.2026 se na základní škole v Kloboukách uskutečnila "přespávačka" dětí fotbalové části mladší a starší přípravky. Součástí programu byl fotbalový turnaj spojený s dalšími aktivitami jako ping pong, šipky nebo střelba z luku na terč.
út 13. 9. 2022
ŽENY SI NA STARTU SEZÓNY PŘIPSALI 3 BODY ZE 2 UTKÁNÍ
Proběhl první hrací víkend ženské 1. ligy. Náš tým Aligators Šitbořice si v sobotním utkání poradil s nováčkem z Dačic a ve druhém nestačil a florbalistky ze Znojma.
branky:
2. Tereza Lengálová, 24. Tereza Lengálová, 25. Tereza Lengálová, 26.
Anna Hanusová, 44. Tereza Lengálová, 56. Tereza Lengálová - 35. Adéla
Lélyová; rozhodčí: Tomáš Húska - Martin Kozáček; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 7; zásahy brankářů: Eva Kulíšková 23 - Kateřina Pospíchalová 18
Komentář domácích Dolíhal Zdeněk:
Za 3 body jsme rádi, to ano, ale zápas nebyl absolutně podle našich představ. Bylo to takové rozlítané, uběhané, bez systému. Ale tři body jsou naše, což je důležité. Doufám, že zítra navážeme na výkon z poháru a zápas se Znojmem bude úplně jiný. I tak bych chtěl holkám moc poděkovat za oddřený zápas a 100% nasazení. Soupeři děkuji za zápas a přeji hodně štěstí v dalších utkáních.
Komentář hostů Vacuška Lukáš (Trenér): Z mého pohledu vydařená premiéra, co se týká výkonu. Bohužel výsledek je takový, jaký je. Zápas se lámal ve dvou krátkých pasážích. Nejprve ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali tři slepené góly. Nicméně dokázali jsme se ještě zvednout, vstřelit gól a vytvořit si šance. Jejich neproměňování, a to tedy po celý zápas, nás stálo lepší výsledek. Druhá pasáž důležitá pro vývoj zápasu byla dvě oslabení hned po sobě během závěrečné třetiny, která nás stála síly a čas. Na holky jsem ale moc pyšný, zápas odmakaly a byly dnes domácím rovnocenným soupeřem. Aligatorkám gratuluji k výhře a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.
branky:
11. Iva Váňová, 12. Jolana Peterková, 28. Tereza Lengálová - 5. Bára
Procházková, 11. Eva Smutná, 29. Daniela Cihlářová, 43. Marie
Bartušková, 53. Marie Pelánová; rozhodčí: Jan Kouba - Martin Kozáček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Barbora Sadílková -5 - Nikol Krulová 9, Veronika Šplíchalová 0;
Komentář domácích Dolíhal Zdeněk: Výborný zápas za nás. Bohužel pár obraných chybek soupeř perfektně trestal a zaslouženě vyhrál. Ale za mě pozitivní zápas, holky předvedly bojovnost a sílu. V obraně zodpovědně, v útoku kreativně. Je začátek sezóny, takže chybky vypilujeme a ve zbytku sezóny nás čekají skvělá utkání. Gratulujeme soupeři k zasloužené výhře a přejeme hodně štěstí v dalších kolech.
Komentář hostů Martinek Jakub: První zápas sezóny, možná trochu nervozity, kdy nám to dnes moc nelepilo a bylo tam dost technických chyb. Jinak klasický zápas s nepříjemnými Aligárkami. Nám dnes fungovala dobře obrana v čele s brankářkou. Dopředu jsme působili nebezpečněji a zejména ve 3. třetině jsem měl pocit, že máme zápas pod kontrolou, právě tato část zápasu dnes rozhodla. Chválím celý tým a mám radost, že jsme do sezóny vstoupili tříbodově. Děkujeme soupeři a našim fanouškům za podporu. Hezký zbytek nědele.
Komentář trenéra Zdeňka Dolíhala k hracímu víkendu: