Rtyně v/PAligators
3:7(2:1,1:4,0:2)
so 11. 2. 2023 15:00 @ SH Orlovna Rtyně v Podkrkonoší, 1. liga žen, 23. kolo

ŽENY SI PŘIPSALY 5. VÍTĚZSTVÍ V ŘADĚ

Ženy prožívají povedený konec základní části. V rámci 23. kola 1. ligy žen se utkaly s Orel Rtyně v Podkrkonoší na jejich půdě a po vítězství 7:3 zaznamenaly 5. vítězství v řadě za sebou. Pojistily si tak před posledním kolem 5. příčku po základní části a v 1. kole play-off budou mít výhodu domácího hřiště.

Ve 23. kole čekal ženy předposlední tým soutěže, Orel Rtyně v Podkrkonoší. Ženy vyrazily do daleké Rtyně bojovat o 5. vítězství v řadě v čele s nejproduktivnější hráčkou týmu, Terezou Lengálovou.

Ženám se vstup do utkání příliš nepovedl. Soupeřky šly jako první do vedení v 9. minutě zásluhou Heleny Klazarové. O minutu později to bylo již 0:2 po brance Kateřiny Svatoňové. Ženám se podařilo snížit v 13. minutě, kdy Iva Váňová využila nebezpečnou standartní situaci po přihrávce Karolíny Kohoutkové.

Druhá třetina byla z pohledu našich Aligátorek o mnoho povedenější, neboť 3 brankami v rozmezí 95 vteřin otočily vývoj utkání na svoji stranu. Postupně se prosadily Tereza Lengálová, která zapsala 38. branku v letošním ročníku, Petra Ondráčková a Sabina Mátlová. Z hostujícího týmu sice snížila Nikola Bejtrová, ale ke konci druhé části vrátila dvoubrankové vedení ženám Jolana Peterková.

Třetí třetina byla brankovou záležitostí jedné hráčky a to Petry Ondráčkové, která dvěma brankami dokonala svůj hattrick a pojistila 5. vítězství žen v řadě za sebou

Pozápasový komentář trenéra žen Zdeňka Dolíhala:
První třetina byla z naší strany trochu laksní. Dostali jsme se později do utkání a stálo nás to dvě branky. Poté jsme trošku změnili a zjednodušili styl hry
a přineslo to své ovoce. Zbytek utkání, až na pár momentů, už byl v naší režii. Děkuji holkám za klidné zvládnutí koncovky.
Soupeři děkuji za utkání a přeji hodně štěstí v posledním kole.