Související zápasy

Aligators
9_1628167720.png
205_20230306_075006.jpg

ŽENY SLAVÍ POSTUP DO DALŠÍHO KOLA

Ženy zvládly první kolo playoff z pozice favorita a po vítězství 7:1 a 3:2 slaví postup do dalšího kola. Jejich dalším soupeřem bude TJ Znojmo. První utkání se odehraje již tento pátek na půdě soupeře.

Ženy se v prvním kole play-off 1. ligy žen utkaly s 12. celkem po základní části FBC Přerov. Z pozice favorita vstupovaly do obou utkání a i když na hřišti dominovali, tak o výsledek musely tvrdě bojovat.

V sobotním utkání na domácí půdě se ženy v první polovině hracího času velmi trápily. Svoji velkou převahu a množství připravených šancí nedokázaly využít a tak první, kdo se radoval z branky byly soupeřky. Ve 30. minutě skórovala Božena Gáborová a ženy musely dotahovat. 
Druhá polovina byla stejně jako ta první v režii našich žen, a tentokrát i s brankovým přídělem. Ve 32. minutě otevřela gólový účet žen Anna Hanusová a srovnala tak stav utkání. Během 3 minut v rozmezí 35. a 38. minuty se Aligátorky prosadily celkem 4x (Petra Ondráčková, Tamara Pevná, Kristýna Kršková, Petra Drápalová) a bylo prakticky rozhodnuto. V posledním dějství potvrdily vítězství žen Tereza Bosáková a svojí druhou brankou v utkání, Petra Ondráčková.

Nedělní utkání mělo z počátku velmi podobný průběh jako to sobotní. Ženy si šly od prvních minut za vítězstvím, ale branky se jim dlouho nepodařilo vstřelit i z důvodu skvělé hostující brankářky Lucie Řehákové. V 18. minutě poslala ženy do vedení Iva Váňová, která využila volnější prostor a přesnou střelou otevřela brankový účet. Ve 26. minutě zužitkovala tlak Aligátorek Pavla Buráňová a zvýšila na 2:0. Stejná hráčka přidala i druhou branku a to ve 44. minutě. Bohužel soupeřkám se podařilo snížit po nešťastném odrazu, a to 9 minut před koncem. 
Poslední minuta
nedělního utkání byla pro ženy jako zlý sen. 48 vteřin před koncem se v samostatném úniku ocitla nejproduktivnější hráčka soupeřek, Anna Němcová, a přesnou střelou do horního rohu snížila na 2:3. Stejná hráčka se ocitla naprosto ve stejné situaci v posledních vteřinách, avšak tentokrát si na naši brankářku, Evu Kulíškovou, nepřišla a ženy tak mohly slavit postup do dalšího kola.


Komentář trenéra žen Zdeňka Dolíhala k uplynulé sérii:
Čekali jsme utkání, ve kterých budeme určovat styl hry my, a to se nám tentokrát dařilo. Tedy aspoň od druhé poloviny sobotního utkání. Vstup do sobotního utkání byl takový nervozní. Holky sice byly na míčku, ale nic se nám nedařilo. Hru doprovázelo mnoho nepřesností, ze kterých poté vyplynula branka soupeřek. Od toho momentu, jak kdyby se v holkách něco přeplo a hra vypadala úplně jinak. Sobotní utkání se nám podařilo rychle zlomit na naší stranu, což nám určitě dodalo sílu.
Za většinu nedělního utkání musím holky velmi pochválit, protože hrály přesně to, co chceme. Vylepšily i pasáže hry, které nám v předchozích utkáních moc nešli. Bohužel nás trošku opustila produktivita a ani nám štěstí moc nepřálo. I přes to, se nám podařilo sérii utkončit ve druhém utkání. Jediným nepovedeným momentem zápasu je poslední minuta, ve které jsme málem dovolili soupeřkám skóre srovnat. Naštěstí se tak nestalo a nás čeká příprava na silné Znojmo. 
Děkujeme všem našim fanouškům, jak těm co nás podpořili přímo na místě, tak těm u online přenosu. :)