Související zápasy

ŽENY SLAVÍ POSTUP DO DALŠÍHO KOLA

Ženy zvládly první kolo playoff z pozice favorita a po vítězství 7:1 a 3:2 slaví postup do dalšího kola. Jejich dalším soupeřem bude TJ Znojmo. První utkání se odehraje již tento pátek na půdě soupeře.

Ženy se v prvním kole play-off 1. ligy žen utkaly s 12. celkem po základní části FBC Přerov. Z pozice favorita vstupovaly do obou utkání a i když na hřišti dominovali, tak o výsledek musely tvrdě bojovat.

V sobotním utkání na domácí půdě se ženy v první polovině hracího času velmi trápily. Svoji velkou převahu a množství připravených šancí nedokázaly využít a tak první, kdo se radoval z branky byly soupeřky. Ve 30. minutě skórovala Božena Gáborová a ženy musely dotahovat.
Druhá polovina byla stejně jako ta první v režii našich žen, a tentokrát i s brankovým přídělem. Ve 32. minutě otevřela gólový účet žen Anna Hanusová a srovnala tak stav utkání. Během 3 minut v rozmezí 35. a 38. minuty se Aligátorky prosadily celkem 4x (Petra Ondráčková, Tamara Pevná, Kristýna Kršková, Petra Drápalová) a bylo prakticky rozhodnuto. V posledním dějství potvrdily vítězství žen Tereza Bosáková a svojí druhou brankou v utkání, Petra Ondráčková.

Nedělní utkání mělo z počátku velmi podobný průběh jako to sobotní. Ženy si šly od prvních minut za vítězstvím, ale branky se jim dlouho nepodařilo vstřelit i z důvodu skvělé hostující brankářky Lucie Řehákové. V 18. minutě poslala ženy do vedení Iva Váňová, která využila volnější prostor a přesnou střelou otevřela brankový účet. Ve 26. minutě zužitkovala tlak Aligátorek Pavla Buráňová a zvýšila na 2:0. Stejná hráčka přidala i druhou branku a to ve 44. minutě. Bohužel soupeřkám se podařilo snížit po nešťastném odrazu, a to 9 minut před koncem.
Poslední minuta
nedělního utkání byla pro ženy jako zlý sen. 48 vteřin před koncem se v samostatném úniku ocitla nejproduktivnější hráčka soupeřek, Anna Němcová, a přesnou střelou do horního rohu snížila na 2:3. Stejná hráčka se ocitla naprosto ve stejné situaci v posledních vteřinách, avšak tentokrát si na naši brankářku, Evu Kulíškovou, nepřišla a ženy tak mohly slavit postup do dalšího kola.