Související zápasy

Aligators
37_20221221_150201.png
207_20230308_093311.jpg

ŽENY V OSMIFINÁLE VYZVOU ZNOJMO

Po vítězné sérii s Přerovem se ženy v osmifinále střetnou s celkem TJ Znojmo. Soupeřky ze Znojma si 4. pozicí po základní části zajistily přímý postup do této fáze. Podaří se ženám porazit silné soupeřky a zajistit si místo v další fázi play-off?

Po výhrách 7:1 a 3:2 nad Přerovem si ženy zajistily ve dvou utkáních postup do dalšího kola play-off, ve kterém je čeká TJ Znojmo.

Soupeřky, stejně jako naše ženy, prožily silný závěr základní části. Oba celky si připsaly shodně 4 vítězství z posledních pěti utkání. Znojmo bylo po základní části o něco úspěšnější a 4. příčka jim zajistila přímou účast v osmifinále.
Páteční utkání bude pro ženy třetím vzájemným měřením sil v tomto ročníku. Obě předchozí vyšla lépe pro soupeřky, které si z nich odnesly celých 6 bodů.

Při pohledu na statistiky si můžete všimnout, že soupeřky jsou více střelecky aktivní, avšak se stejnou úspěšností jako Aligátorky. Rozdílů si všimnete u úspěšnosti speciálních formací. Zatímco Aligátorky mají úspěšnost přesilových her 25%, tak soupeřky pouze 16%. Velký rozdíl je i v počtu trestých minut, kterých Znojmo nasbíralo 2x více. Ženy skvěle brání oslabení. Za celou základní část inkasovaly pouze 3x z této herní situace.

Lídrem, alespoň co se kanadského bodování týče, je v týmu soupeřek Bára Procházková, která má na kontě 21 branek a 17 asistencí. Na druhé straně bude stát Tereza Lengálová (38 branek + 11 asistencí), která z důvodu nemoci vynechala první kolo proti Přerovu, ale teď se na ni ženy budou moci spoléhat.

Harmonogram utkání:
1. utkání:
10. 3. - 20:00 - SH TJ Znojmo
2. utkání:
12. 3. - 14:00 - SH Křenovice
Případné 3. utkání se odehraje 15. 3. na půdě soupeře


Preview kapitánky Petry Drápalové: 
V dalším kole playoff na nás čeká tým ze Znojma. V sezóně se nám je nepodařilo obrat ani o jeden bod, takže čekáme velmi náročné zápasy.
Soupeřky hrají týmově, jsou rychlé, sehrané a celkově jsou to výborné florbalistky, ale my i přesto věříme v náš úspěch.

Preview trenéra Zdeňka Dolíhala:
Čeká nás těžké osmifinále. Znojmo je kvalitní soupeř, který hraje rychlý a organizovaný florbal. Od posledních vzájemných utkání se nám obměnila sestava a tým se sehrál. A i přes to, že jsme s nimi v sezóně ani jednou nebodovali, tak věřím, že když budeme hrát, to co chceme, tak můžeme celou sérii vyhrát.