Související zápas

Aligators
SK JihlavaAligators
2:3(0:1,0:1,2:1)
so 11. 11. 2023 14:30 @ SH SK Jihlava, 1. liga žen, 10. kolo
37_20221221_150201.png
339_20231107_143317.jpg

ŽENY VYRÁŽÍ NA PŮDU DRUHÉ JIHLAVY

Poslední herní víkend je minulostí. Teď čeká ženy další těžká výzva v podobě mladého kádru EAV SK Jihlava, který se aktuálně nachází na 2. příčce 1. ligy žen. Minulá utkání byla vyrovnaná. Podaří se týmu Zdeňka Dolíhala zvítězit v rámci 10. kola? Preview k utkání naleznete níže.

V roli favoritek budou do utkání rozhodně vstupovat hráčky soupeřek. Kromě pozice v tabulce, kde Aligátorky a Jihlavu dělí 8 bodů, disponují taky lichotivější bilancí posledních utkání. Zatímco hráčky Jihlavy si o posledním herním víkendu poradily s Dačicemi 7:3 a Svitavami 5:0, tak naše ženy nezvládly misi v Hradci a Dobrušce, když prohrály 0:7, respektive 0:6. 

Ženy to o víkendu nebudou mít vůbec jednoduché. Při pohledu na statistické okénko je favorit jasný. Úspěšnost střelby je lepší na straně Jihlavy, stejně jako úspěšnost speciálních herních formací. Naše ženy se v letošní sezóně trápí v přesilových hrách. Z 15 nabídnutých nevyužili jedinou početní výhodu. Jediný prvek statistického okénka, který je vyrovnaný, je úspěšnost zákroků. Brankářky obou družstev mají v průměru úspěšnost zákroků 86 %. 

Jihlava vsází v ofenzivě na duo Kateřin, Bícové a Bednářové. Obě zmíněné mají na kontě 16 kanadských bodů. Kateřina Bícová zaznamenala 13 branek a 3 asistence, Bednářová pak 10 branek a 6 asistencí. Na postu lídra v týmu žen se od minulých utkání nic nezměnilo. Nejproduktivnější zůstává Tamara Pevná s dvěma brankami a šesti asistencemi. Výraznou osobou v dresu Aligátorek je brankářka Sabina Dvořáčková, která má odchytávaných 430 minut, ve kterých pochytala 88 % střel na nich letících. 


Preview trenéra Zdeňka Dolíhala:
Selhání v minulém týdnu muselo někdy přijít. Dlouho se nám nestalo, abychom za víkend nedali jedinou branku a sesypalo se nám všechno na čem pracujeme. I přes to věřím, že to byla jen anomálie. Tým máme silný, a když se budeme koncentrovat na každý kontakt s míček i pohyb bez něj, tak budeme patřit ke špičce v soutěži. Nyní nás čeká další zkouška. Jihlava má kádr plný mladých, dravých a šikovných hráček. Pokud budeme plnit, to co si řekneme, tak se vrátíme na vítěznou vlnu. Držte nám palce na dálku.