Související zápas

Aligators
SVIAligators
1:2 po prodl.(0:1,1:0,0:0)
st 13. 9. 2023 19:00 @ SH Na Střelnici Svitavy, Pohár, 2. kolo
37_20221221_150201.png
271_20230911_161018.jpeg

ŽENY VYZVOU SVITAVY V RÁMCI 2. KOLA POHÁRU

Po postupu ze skupinové části poháru, kterou ženy odehrály v daleké Rtyni v Podkrkonoší, vyzvou na půdě soupeře tým FbK TJ Svitavy. Krátké preview včetně vyjádření trenéra Zdeňka Dolíhala naleznete v článku.

Poslední srpnový týden ženy vycestovaly do Rtyně v Podkrkonoší, kde odehrály 4 utkání v rámci skupinové fáze Poháru Českého florbalu. Připomeňte si počínání týmu skrze poturnajový komentář trenéra Zdeňka Dolíhala

"Jak jsem říkal již v preview, pohár je pro nás hlavně přípravou na ligovou sezónu, proto ani tak neřešíme výsledky, ale spíše herní projev. A za ten musím holky hlavně druhý den pochválit. Postupně se dostáváme do té hry, kterou chceme hrát a na kterou se již delší dobu připravujeme. Snažíme se hru zklidnit a nehrát "nahoru dolů". Utkání proti Prague Tigers bylo jedno z nejlepších utkání, co jsme odehráli. Obrana byla poctivá a zodpovědná, v útoku jsme hráli kombinační florbal, o který se dlouhodobě snažíme.
Utkání proti Rtyni bylo opět herně velmi povedené, až na krátkou pasáž na konci první třetiny, kdy jsme po vyrovnávací brance začali zmatkovat. Tomu se musíme příště vyvarovat. Stačilo nám však pár minut a vrátili jsme se na vlnu udávání tempa a tvoření hry.
S 1. kolem poháru jsem spokojený a věřím, že když budeme pokračovat ve tvrdé práci, tak brzy uvidíme výsledky. Děkujeme všem, kteří nás podporovali na dálku a těšíme se na domácí zápasy!"

Nyní čeká ženy druhé kolo poháru proti nováčkovi 1. ligy, týmu FbK TJ Svitavy. Svitavy v rámci 1. ligy odehrály jediné utkání proti dalšímu nováckovi z Horní Suché. Lépe se dařilo moravskoslezskému celku, který zvítězil 5:4. Pohárové utkání odehrají ženy na půdě soupeře, ve středu 13. 9. od 19:00. 

Preview trenéra Zdeňka Dolíhala:

Čeká nás další utkání proti neznámému celku, avšak jsme za něj moc rádi. Je to pro nás skvělá příležitost pro to, dostat se rychleji do zápasové tempa a připravit se na další těžká utkání v 1. lize. Svitavy mají v kádru několik kvalitních hráček, na které si musíme dát pozor. Pokud však předvedeme naši hru, můžeme postoupit do dalšího kola. Těšíme se na nové soupeřky a kvalitní pohárové utkání.

Sledujte naše sociální sítě, ať Vám neunikne nic důležitého, ať už ze zápasu žen či ze všech dalších :)