DobruškaAligators
4:2(0:0,4:0,0:2)
ne 19. 2. 2023 10:30 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 24. kolo

ŽENY ZAKONČILY ZÁKLADNÍ ČÁST NA 5. PŘÍČCE

Ženy čekalo poslední utkání základní části na půdě Dobrušky. Ženy nestačily na své soupeřky hlavně po nepovedené druhé třetině, ale i po prohře 2:4 zakončily základní část na 5. příčce. A čeká je osmifinále 1. ligy žen proti 12. celku, FBC Přerov.

Vstup do utkání byl klidný od obou družstev. Soupeřky měly sice optickou převahu, kterou však nedokázaly přetavit v branky. Ženy důsledně bránily a i proto svítilo po první třetině na tabuli skóre 0:0.

První polovina druhé třetiny již byla na branky bohatší. Bohužel jen ze strany soupeřek. 45 vteřin po začátku poslala Dobrušku do vedení Magdaléna Bašová při asistenci Victorie Bartošové, které se utkání velmi povedlo. Zmíněná hráčka totiž ve 24. minutě zvýšila náskok na 2:0 a ve 26. minutě přidala i druhou branku. Produktivita Dobrušky pokračovala nadále. V polovině utkání to bylo již 4:0 z pohledu soupeřek.
Ženy pak stabilizovaly vývoj utkání a nepřipustily žádnou další branku. Bohužel se jim, ale také žádnou nepodařilo vstřelit.

Do třetí třetiny vstoupily ženy lépe a vytvářely si množství nadějných akcí. Na konci 42. minuty se podařilo ženám snížit, když Tamara Pevná vybojovala balónek a předložila jej Petře Drápalové, která se z hranice velkého brankoviště nemýlila. 15 minut před koncem se vydala na útočné tažení Gabriela Hamplová, když si obehrála protihráčku a přesnou střelou snížila na 2:4. I přes množství šancí a závěrečnou powerplay se ženám nepodařilo vsítit další branku a skóre ze 45. minuty bylo i konečné.

I přes prohru 2:4 mají ženy jistou účast v play-off. V osmifinále narazí na 12. celek soutěže, FBC Přerov. První utkání odehrají ženy na domácí půdě v Křenovické sportovní hale, a to 4. 3. ve 20:00.

Pozápasový komentář trenéra Zdeňka Dolíhala:
Trápí nás opakovaně ty stejné chyby. Nedostatečný pohyb v jistých pasážích hry zapříčiní to, že musíme pořád bránit a nedaří se nám hru
uklidnit. Jsem rád, že se holky ve třetí třetině zvedly, hru vyrovnaly adokázaly se prosadit. Závěrečná powerplay byla sice bez branky, ale opět
zodpovědná a povedená. Nyní nás čeká víkend zaslouženého odpočinku a poté 1. kolo play-off s kým jiným, než se soupeřem posledních týdnů, Přerovem.