Související zápas

Aligators
SK JihlavaAligators
2:3(0:1,0:1,2:1)
so 11. 11. 2023 14:30 @ SH SK Jihlava, 1. liga žen, 10. kolo
37_20221221_150201.png
345_20231113_095717.jpg

ŽENY ZVLÁDLY TĚŽKÉ UTKÁNÍ S JIHLAVOU

Ženy po nepovedeném víkendu vyrazily na půdu druhé Jihlavy. Skvělý vstup do utkání a koncentrovaný výkon po většinu utkání přinesl ženám velmi důležité vítězství. S Jihlavou si poradily 3:2 a zapsaly důležité tři body. Reportáž z utkání naleznete níže.

Ženy po nepovedeném víkendu v Hradci Králové a Dobrušce chtěly zlepšit svůj výkon a vrátit se na vítěznou vlnu. Proti nim stála Jihlava, která se nachází na druhé příčce 1. ligy žen a v poslední utkání si poradila s Dačicemi 7:3. 

Utkání začalo opatrně z obou stran. Oba týmy volily klidnou rozehrávku, avšak úsilí ani jednoho z nich nevedlo k většímu ohrožení branky. První šanci využily naše Aligátorky. Po zmatku v rohu hřiště a nekoncentrovanosti domácí obrany Petra Drápalová přihrála volný míček na Sabinu Mátlovou, která se z velkého brankoviště nemýlila a otevřela brankový účet utkání. Aligátorky držela přesvědčivými zákroky v brankovišti Sabina Dvořáčková. 

Ženy pokračovaly v kvalitním výkonu i na počátku druhé třetiny. S pevnou obranou čekaly na chyby Jihlavy. Jedna taková přišla ve 22. minutě. Při rozehrávce prostrčila míček Sabina Mátlová na rozběhlou Petru Drápalovou a ta situaci 2na1 vyřešila nechytatelnou střelou pod horní tyč a zvýšila tak náskok žen na 2 branky. Na sklonku druhé části dostaly ženy ještě jednu příležitost v podobě trestného střílení. Toho se ujala Iva Váňová, bohužel svoji možnost nevyužila. 

Jak se ženám povedl vstup do prvních dvou částí, tak do té třetí tomu tak nebylo. Ženy na chvíli polevily, a to je stálo cenné vedení. Ve 41. minutě se prosadila Krčálová a o 3 minuty později vyrovnala po zmatku v brankovišti Kateřina Bícová. Ženy se naštěstí vzpamatovaly poměrně rychle a již 40 vteřin po druhé brance soupeřek získaly vedení zpět. Přesnou ranou se prosadila Monika Zimolová. Její branka byla později označena za vítěznou, protože ženy zvládly i závěrečnou powerplay soupeřek a zvítězily na půdě EAV SK Jihlava 3:2. 


EAV SK Jihlava - Aligators Šitbořice 2:3
branky: 41. Veronika Krčálová, 44. Kateřina Bícová - 13. Sabina Mátlová, 23. Petra Drápalová, 45. Monika Zimolová; rozhodčí: Šimon Dubský - Marek Schober; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Karolína Klímová 17 - Sabina Dvořáčková 25; po třetinách: 0:1, 0:1, 2:1


Pozápasové hodnocení trenéra žen, Zdeňka Dolíhala:
Po náročném posledním herním víkendu jsme sem jeli s jediným cílem. Vyhrát a vrátit se na vítěznou vlnu. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale o to důležitější tohle utkání bylo. Dneska si holky nezaslouží nic jiného než pochvalu. Od začátky šly do utkání dobře nastaveny a na hřišti předváděly to, co chceme a trénujeme. Zvládnutá powerplay soupeře na konci je jen třešničkou na dortu. Doufám, že s tímto nastavením a koncentrací na hřišti půjdeme do každého zápasu. Děkuji soupeři za krásné a férové utkání, rozhodčí i místním divákům. V poslední řadě zdravím naše marody a také fanoušky u onlinu. Těšíme se na Vás v Křenovicích.