SVIAligators
1:2 po prodl.(0:1,1:0,0:0)
st 13. 9. 2023 19:00 @ SH Na Střelnici Svitavy, Pohár, 2. kolo

ŽENY ZVLÁDLY TĚŽKOU BITVU VE SVITAVÁCH

Tuto středu se ženy utkaly s týmem TJ Svitavy v rámci druhého kola poháru Českého florbalu a byla to velmi těžká a vyrovnaná bitva. Tentokrát se šťastným koncem pro naše ženy. Po vítězství 2:1pp slaví postup. Reportáž v článku.

Středeční večer patřil pohárovému utkání. Ženy za svým druhým kolem vycestovaly do Svitav, kde se utkaly s nováčkem 1. ligy, TJ Svitavy. Tým Zdeňka Dolíhala sehrál těžké a vyrovnané utkání, které muselo rozhodnout až prodloužení. Ve kterém se radovaly právě naše Aligátorky, když v polovině šesté minuty rozhodla přesnou trefou Petra Ondráčková.

Utkání se hrálo ve vysokém tempu již samého začátku. Vysoký počet šancí, avšak skvělé výkony brankářek, měly za následek vyrovnaný stav utkání až do první přesilové hry. Ta byla nabídnuta našim Aligátorkám, které potvrdily vysokou úspěšnost z minulé sezóny. Petra Drápalová zavezla míček do středu, předala na mantinel, kde byla dobře postavená Iva Váňová a ta přesnou střelou nedala šanci jinak bezchybné Rubešové.

Druhou třetinu si naše ženy za rámeček nedají. Velké množství nepřesností a ztráta koncetrace vyústily ve velké množství vyložených šancí pro Svitavy. Naštěstí, v bráně skvělá Sabina Dvořáčková pustila za svoje záda jedinou střelu, a tak z toho bylo “pouhé” vyrovnání skóre.

Pauza před třetí třetinou ženám prospěla. Jejich výkon byl o dost kvalitnější a třetí třetinu určovaly tempo hry. I přes větší tlak a množství šancí se jim nepodařilo utkání rozhodnout již v základní hrací době, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V prodloužení ženy pokračovaly v nastoleném trendu z posledního dějství a pokračovaly v tlaku. V šesté minutě krátkou nahrávkou našla Natálie Hodová rozběhlou Petru Ondráčkovou, a ta přesnou trefou do horního růžku odstartovala velkou radost žen. Touto brankou poslala Peťa tým do třetího kola poháru, ve kterém na domácí půdě vyzvou jeden z nejlepších celků českého ženského florbalu, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

Na vítězství měla velkou zásluhu brankářka Sabina Dvořáčková, která zaznamenala neskutečných 48 zákroků. S jednou obdrženou brankou to činí úspěšnost zákroků 97,96%.

Pozápasové hodnocení Zdeňka Dolíhala:
První třetina byla jakštakš v pohodě, ale konci jsme si hodně zahrávali. Prakticky celá druhá třetina byla z naší strany strašná, ale naštěstí jsme to zvládli jen s 1 obdrženou brankou zásluhou skvělé brankářky. Jak je zvykem, třetí třetina byla naše. Měli jsme převahu, začali jsme hrát, to co jsme chtěli, ale branku jsme z toho nevytěžili. V prodloužení jsme pokračovali a bylo to. Děkujeme soupeři za vyrovnaný a těžký zápas. Velké díky patří našim fanouškům zde v hale a samozřejmě i těm u onlinu.