PROJEKT KARLÍK Z KLOBOUKU

49_20220711_162345.jpg

Projekt Karlík z Klobouku vznikl v roce 2019 jako herna pro děti v Sokolovně v Kloboukách u Brna. Úplně na začátku byl nápad, jak využít potenciál tolika maminek v Kloboukách u Brna a umožnit dětem být v kolektivu už od okamžiku, kdy začnou vnímat krom maminky i okolní svět.
Bylo zřejmé, že je zde velké množství maminek, které se neznají a mají děti třeba na chlup stejně staré. Že je zde spousta nových mladých rodin, které ještě nejsou začleněné do sociálního dění, a že spousta mladých maminek je v podstatě izolována doma a fixována na nejbližší okolí. Když vezmete v úvahu, že během pár let se všichni potkáme ve školce a pak ve škole... Proč to dětem nezjednodušit a nechat je si zvyknout na kolektiv dětí již od mala?

Co herna nabízí?
Přibližně 45 ks větších hraček a desítky drobností pro čerstvě narozené. 100 čtverečních metrů podlahy, které má skvělé tepelné vlastnosti, je zdravotně nezávadná a částečně utlumí případné pády dětí. Pro maminky je zde k dispozici možnost uvařit si čaj nebo kávu. Maminky, nebo přesněji rodiče, krom zábavy pro děti, kterou domácí prostředí nikdy nevytvoří, najdou také kontakt s ostatními rodiči a dětmi. Karlík mimo jiné zaznamenal zájem i v okolních obcích a má potenciál být více než jakési „mateřské centrum“.

Po období Covid 19 se Karlík rozšířil o 2 nové aktivity - Street dance a angličtina "HELEN DORON ENGLISH". Tancování Street dance se rozdělěno na 3 věkové kategorie a název taneční skupiny je JUMPY CHIPS. První vystoupení se uskutečnilo 4. června 2022 na Dětském dnu s kloboukem, které pořádalo Město Klobouky u Brna, dlouholetý partner naší organizace.

Celý projekt Karlík z Klobouku vede Martin Pluháčková

Odkaz na aktivity a kontakty pro zájemce: Karlík z Klobouky - Facebook

Zpět na Projekty