37_20221221_150201.png
256_20230812_195824.jpg

Aligators Open Air School 2023

Ve dnech 9.6 a 12.6 proběhly na venkovních florbalových hřištích školní florbalové turnaje kategorie Classic (4. – 5. třída) a Gold (6. – 7. třída + 1. a 2. ročník gymnázií), které jsme pořádali ve spolupráci se ZŠ Klobouky Klobouky u Brna.

V pátek se do turnaje Classic zapojily školy ZŠ Klobouky u Brna, ZŠ Brumovice, ZŠ Těšany, ZŠ Moutnice a ZŠ Dambořice. Soutěžní systém byl nastaven tak, že se týmy postupně utkaly každý s každým, kde za vítězství v normální hrací době byl dán zisk 3. bodů, po vítězství na nájezdy 2 body, po prohře na nájezdy po bodu a po prohře v základní hrací době 0 bodů. Všechny týmy se o každé vítězství náležitě praly, tomu svědčí i ta skutečnost, že ve třech zápasech byl po základní době nerozhodnutý stav a musely přijít na řadu nájezdu. Ještě před vyhlášením celkových výsledků došlo na řadu vybrání nejlepšího hráče a brankáře turnaje. Nejlepším hráčem turnaje se stal Martin Matyáš (ZŠ Dambořice) a nejlepším brankářem Mia Králová (ZŠ Moutnice).

Konečné umístění medailových pozic:
1, ZŠ Klobouky u Brna
2, ZŠ Dambořice
3, ZŠ Těšany


Pondělní den patřil florbalovému turnaji s názvem Gold, který měl letos premiéru a s ohledem na pozitivní hodnocení je velmi pravděpodobné, že ho na příští rok znovu uskutečníme. V sérii Gold se přihlásili týmy ze ZŠ Klobouk u Brna, ZŠ Nádražní Hustopeče, ZŠ Čejkovice, ZŠ Těšan a ZŠ Šakvic.

Systém turnaje probíhal prvně ve skupinách po třech týmech. V první skupině A se jednalo o školy z Gymplu v Kloboukách u Brna, Těšan a Šakvic. Ve druhé skupině posléze ZŠ Klobouky u Brna, Hustopeče a Čejkovice. Po urputných bojích se do semifinále z prvního místa dostaly ze skupiny A Těšany a ve skupině B Čejkovice. Vyřazovací boje začaly soubojem mezi Šakvicemi a Hustopečemi, kde Hustopeče postoupili do semifinále a dále v bratrovražedném souboji Gymplu a ZŠ z Klobouk byl úspěšnější Gympl. Semifinále se neslo v jednom velkém překvapení, kde skupinový favoriti z Čejkovic a Těšan nedokázali nalézt správný recept na svoje protihráče, kteří postoupili z čtvrtfinále a oba tedy spadly do souboje o 3. místo, kdy byli poté šťastnější hráči z Těšan, kteří obsadili celkové 3. místo. Finále patřilo týmům z Gymplu v Kloboukách u Brna a ZŠ Nádražní Hustopeče, kde prvně jmenování zvítězili a vyhráli celý turnaj. Ve finále se tedy překvapivě utkaly celky, které ve skupinové fázi postupovaly z posledních míst. Táto skutečnost pouze ukazuje na neuvěřitelnou vyrovnanost všech týmů na letošním ročníku. Nejlepším hráčem turnaje se stal Jan Nedbálek (ZŠ Nádražní Hustopeče) a gólman Matěj (Gympl Klobouky u Brna)

Konečné umístění TOP4 týmů.
1, Gympl Klobouky u Brna
2, ZŠ Nádražní Hustopeče
3, ZŠ Těšany
4, ZŠ Čejkovice