9_1628167720.png
261_20230824_154139.jpeg

MLÁDEŽNICKÉ KEMPY JSOU MINULOSTÍ

Mládežnické kempy jsou minulostí. Poprvé v historii jsme uspořádali 2 turnusy příměstských kempů. Přečtěte si zhodnocení Josefa Kopečka.

Poprvé v historii klubu jsme letos spustili dva turnusy letní kempů. Velkou novinkou byl příměstský kemp nejen s fotbalem, který rozšířil nabídku sportovních aktivit klubu Aligators v letních měsících. Důležitým specifikem každého kempu byla všestrannost a od té se odráželo pestré spektrum pohybových aktivit. Děti si zde vyzkoušely a procvičovaly důležité dovednosti v rámci atletiky, gymnastiky, či průpravných cvičení herní formou. Nechyběly samozřejmě ani další prvky z různých kolektivních her.

Příměstský kemp nejen s fotbalem

Na první turnus bylo přihlášeno celkově 23 účastníků.

Pondělní den nám počasí velmi přálo, takže jsme spoustu času strávili na fotbalovém hřišti, kde jsme se hlavně poznávali a zjišťovali, jak jsme na tom s pohybem, ale také s míčem. Po poledním klidu nás čekal atletický ovál, kde jsme se zaměřili na různé pohybové průpravy formou her, a nakonec jsme si zahráli fotbálek. Úterní den byl deštivý už od rána. Nás to neodradilo a vydali jsme se vstříc gymnastice na ZŠ. Formou opičích drah a stanovišť jsme si vyzkoušeli celou řadu cviků zábavnou formou. V rámci poledního klidu nesměl chybět živý přenos PSG proti Inter Milan, u kterého nechyběly emoce na obou stranách. Bohužel fotbalové hřiště bylo ve špatném stavu, tak se odpolední program zaměřil úkoly.

Středeční den se počasí umoudřilo a ranní blok proběhl na fotbalovém hřišti, který byl zaměřen na situace v přečíslení a práci pod tlakem. Odpolední blok byl již v režii klasického výletu na větrný mlýn, kde se po skupinkách plní přichystané úkoly. Bohužel z důvodu předpovědi počasí na pátek jsme přesunuli závěrečný fotbalový turnaj na čtvrtek, hráčům to ale nevadilo a o den dřív podávali výborné výkony lačnící po vítězství. Páteční den jsme si z rána okořenili tréninkovou jednotkou florbalu a odpolední druhý blok dodělali chybějící prvky z atletiky. Poslední blok byl ve znamení vyhlašování individuálních a skupinových umístění a společné hodnocení průběhu kempu s předáváním pamětních medailí.

Příměstský kemp nejen s florbalem

Na druhý letošní turnus bylo přihlášeno celkem 78 účastníků včetně kategorie MINI, kteří byli rozděleni do čtyř týmů podle věku od nejstarších. Jednalo se tedy o maximálně zaplněný kemp.

Celý týden nám zpříjemnilo velmi slunečné počasí, které jsem si naplno užily. Pitný režim společně s krémy na opalování a pokrývkami hlavy byly základem venkovních aktivit. Všechny skupiny si postupem času osvojovaly nejen florbalovou techniku na halách, ale hlavně také pohybové dovednosti napříč mnoha sporty, či sportovními odvětvími. Nechyběla zde ani rytmická část pro mladší skupiny, nebo také všemi oblíbený lanový „laser game“ v tělocvičně. Středeční den byl opět věnován větrnému mlýnu s modifikovanými úkoly, aby to účastníci z prvního turnusu neměli vůbec jednoduché.

Čtvrteční odpoledne patřilo hlavně nejstarší a nejmladší skupinám A a D, kde každý jednotlivec z A skupiny dostal na starosti jednoho hráče z nejmladší skupina a postupně s ním procházel připravené stanoviště na atletickém ovále a kurtu. Páteční den jsme zakončili turnajem na 3 sportovištích, a to konkrétně v tělocvičně na ZŠ, MěSOŠ a na venkovním florbalovém hřišti.

"Rád bych poděkoval rodičům za důvěru, kterou do nás neustále vkládají. Účastníkům za hladký průběh tréninkových jednotek. Dále paní ředitelce MŠ za půjčení lehátek pro nejmladší účastníky v rámci poledního klidu. Řediteli ZŠ za všechny poskytnuté prostory a starostovi Klobouk u Brna za celkovou podporu, kterou nám poskytuje. Stravování U Pitronů za perfektně zvládnutou organizaci obědů. Na konec zejména také trenérům, kteří se neustále věnovali dětem na kempu a také kolegům z fakulty sportovních studii, kteří ve spolupráci s Aligátorskými trenéry tvořili výborný obsah jednotlivých tréninkových jednotek ve kterých se prolínali vzájemné inspirace. Děkujeme a těšíme se na další ročník. "- Josef Kopeček