Související zápasy

Aligators
37_20221221_150201.png
227_20230422_093825.jpg

DOROSTENKY BYLY BLÍZKO POSTUPU NA MČR

Minulou sobotu odjely dorostenky odehrát 1. kolo Play-Off, na které postoupily díky výbornému umístění v tabulce po základní a nadstavbové části. Aligatorkám byl přiřazeny soupeřky ze Světlé nad Sázavou, takže sobotní cesta dorostenek mířila na Vysočinu.

Ve Světlé dorostenky čekal dvojzápas, ze kterých měl ten lepší možnost postoupit dál do bojů o post Mistryň ČR. My jsme vyrazily opět v nízkém počtu, jak už je naším zvykem, ale za to s odhodláním se o postup porvat.

Do prvního zápasu jsme vstoupily na jedničku. Holkám se podařilo vstřelit dvě branky, které nás všechny naplnily euforii. Bohužel postupně začaly docházet síly a projevila se početní nevýhoda. Světlé zabrala na plné obrátky a povedlo se jí do konce hrací doby zápas otočit na výsledný stav 5:2.

Druhý zápas už byl fyzicky dost náročný. I přes velkou bojovnost a snahu našich holek, se nepodařilo urvat žádný gól a Světlá byla opět produktivnější a díky tomu vyhrála 3:0 a postoupila do dalšího kola.

Za výsledek se holky určitě nemusí stydět. Celou sezónu předváděli perfektní výkony, na zápasy jezdily v malém počtu a i přes to, se jim podařilo postoupit takhle daleko. Je to velký úspěch, krásné zakončení sezóny a za mě jim patří velký dík. Děkuji každé hráčce, která na zápas jela, rodičům, kteří se podíleli na dovozu holek, protože bez nich by to taky nešlo. Co nás ale mrzí, tak že s námi nemohla jet Peťka Mrázková (nebyl povolen nástup hráčky na vyjímku), která s námi odjezdila skoro každý zápas, oddřela skvěle každý souboj a zasloužila by si Play-Off odehrát. Ještě jednou tedy obrovské poděkování všem a uvidíme, co nám přinese příští sezóna.

- trenérka Tereza Lengálová

Komentář trenérek Aligators:
Zápas byl od začátku ve vysokém tempu. Hráčky Světlé nastoupily ve velkém počtu a ihned se jim podařilo nás zavřít v jejich útočném pásmu. Dvě třetiny se holkám dařilo aktivně bránit a dokonce se nám podařilo vstřelit dva góly. Bohužel ve třetí třetině nám začaly docházet síly a soupeř pěknými akcemi otočil zápas. Perfektně nás celý zápas držela gólmanka Deniska, která pochytala neskutečné množství střel. Ke skvělému výkonu také přispěly všechny hráčky, které do zápasu daly vše. Teď jen nabrat síly a vstoupit s čistou hlavou do druhého zápasu.

Komentář po 2. zápase trenérek Aligators:
Nemáme se za co stydět. Holky předvedly skvělý výkon, který zakončil pro nás velmi úspěšnou sezónu. Na začátku nikdo nečekal, že bychom to mohly dotáhnout až do Play-Off. Každý zápas se holky zlepšovaly a tyto poslední zápasy pro nás jsou třešničkou na dortu. Možná to tak holky dnes necítí, ale musí být na sebe pyšné. Za trenérské duo děkujeme a chválíme. Soupeři taktéž díky, perfektní výkon. Přejeme hodně štěstí na MČR. Fanouškovskou základnu vám můžeme jen závidět, tleskáme.