9_1628167720.png
473_20240515_091945.jpg

VŠECHNY HOLKY SI ZASLOUŽÍ VELKÉ DÍKY, ŘÍKÁ K SEZÓNĚ JUNIOREK TRENÉRKA TEREZA LENGÁLOVÁ

Juniorky v letošním ročníku odehrály těžkou sezónu v lize žen, protože se nepřihlásilo dostatek týmů z jejich kategorie. . Nebyla obtížná jenom kvůli věkovému rozdílu, ale také z důvodu malého počtu hráček.

Juniorky dokázaly uhrát velmi kvalitní zápasy, ve kterých se dokázaly prosazovat a být rovnocennými soupeřkami. Některé zápasy nám bohužel nevyšly podle našich představ, často nás srážela únava v posledních třetinách, které byly zlomové. Ve své premiéře tak juniorky obsadily finální 6. místo.

„Některé zápasy nám bohužel nevyšly podle našich představ, často nás srážela únava v posledních třetinách, které byly zlomové.”
Tereza Lengálová, trenérka juniorek Aligators

Všechny holky si zaslouží velké díky a také pochvalu za obětavost, odhodlání a bojovnost. Určitě je ale potřeba vyzdvihnout skvělé a hlavně stabilní výkony naší brankářky Denči Konečné, která se umístila na prvním místě v odchytaných minutách (společně s golmankou z Uherského Brodu zasáhly do 624 min).

„Každá jedna hráčka byla ovšem důležitým článkem, bez kterého by to nešlo..”
Tereza Lengálová, trenérka juniorek Aligators

Velkou střeleckou oporou byla Valča Damborská, která dokázala konkurovat bývalým extraligovým hráčkám a umístila se na 2. místě v kanadském bodování a na neskutečném 1. místě v počtu střelených branek. Ale ani ostatní holky se nenechaly zahambit - Natálka Zouharová 6. místo v počtu asistencí, Denča Wronková 8. místo v počtu gólů. Každá jedna hráčka byla ovšem důležitým článkem, bez kterého by to nešlo. I když to holky často bolelo, tak věřím, že si odnášejí důležité zkušenosti, zážitky a pevnější kamarádství mezi sebou.

Přehled týmu na webu ceskyflorbal.cz: Aligators WU19