40_20220912_121350.jpg

MLÁDEŽ ATA NA HRADEC FLOORBALL CUP

Týmy elevů a mladších žáků vyrazily na ATA Hradec Floorball Cup, podmanily si všechny soupeře a přivezly zlaté medaile.

Týmy elevů a mladších žáků vyrazily na ATA Hradec Floorball Cup, podmanily si všechny soupeře a přivezly zlaté medaile. Trenérské duo Josef Kopeček a David Sirný si pro Vás připravili reportáž z turnaje. Na našem YouTube naleznete sestřih z finálového utkání mladších žáku.

Sobotní turnaj elévů:  Prvním soupeřem na turnaji nám byl domácí FbK Hradec Králové Black, který jsme po celou dobu značně přehrávali a celou dobu byl míček na našich florbalkách. Z toho pramenilo jednoznačné vítězství 7:0. Druhý zápas se nesl v duchu intenzivních osobních soubojích proti FBŠ Všestary, kde nám soupeř nechtěl nechat ani centimetr volného prostoru na hřišti. Díky pár krásným akcím jsme ale nakonec odkráčeli s vítězstvím 3:0. Na třetí zápas byli již všichni kluci naplno rozkoukáni a již věděli, co od soupeřů čekat. Soupeř TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou velmi chyboval ve svém obranném pásmu a zejména v předbrankovém prostoru, naši útočníci z herní nepohody soupeře dokázali využít na sto procent, bohužel díky velké snaze dát gól za každou cenu jsme se zapomněli vracet do své obrany, kde nám soupeř po skvělých zákrocích našeho gólmana vstřelil pouze jeden gól. Celkový výsledek třetího zápasu skončil 8:1 vítězstvím. Předposlední zápas, který jsme odehráli proti druhému domácímu týmu FBK Hradec White se nesl v duchu skvělých gólmanských zákroků, které podporovali plynulost celé hry. Díky dalším skvělým zákrokům gólmana jsme se nakonec z vítězství mohli radovat my a to poměrem 4:0. Největší kámen úrazu nadešel v posledním zápase, jelikož si kluci podle průběžných výsledků vypočítali, že máme jasné první místo na turnaji a podle toho vypadal poslední zápas. Úplně zmizela koncentrace a chuť dát do každého souboje maximum a přehrát soupeře. Nejspíše se kluci již v první minutě zápasu viděli s medailí na krku a pohárem v ruce a podle toho to taky tak vypadalo. Konečné skóre 5:1 pro FbC Hořice. Nicméně nelze klukům nic zazlívat, celý turnaj hráli s naprostým klidem, soustředěností a perfektním výkonem, díky kterému nakonec celý sobotní turnaj vyhráli a právem vystoupali na to nejvyšší možné umístění. Děkuji elévům za výborný sobotní turnaj a mladším žákům za podporu svých mladších kolegů.

Nedělní turnaj mladších žáků: Turnajový systém byl poněkud odlišný oproti sobotě, která byla ve formátu každý s každým. Los nám přihrál do skupiny FBC Hradec Kralove White a TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou. Pokud jsme chtěli postoupit rovnou do semifinále bez předkola, museli jsme porazit oba soupeře. Turnaj jsme započali s prvně výše jmenovaným, a to s FBC Hradec Kralové White, soupeř byl opravdu kvalitní a jedna šance střídala druhou. Hra se různě přesouvala z poloviny na polovinu hřiště, nicméně díky skvěle umístěným střelám jsme vyhráli 6:3. Druhý zápas ve skupině byl z naší strany taková menší střelnice, jelikož soupeř přes silnou marodku hrál turnaj s hráči, kteří hráli sobotní turnaj a od toho se odrazilo i celkové skóre a to vítězství 16:0. Po výhře nad oběma soupeři nás čekala delší pauza na semifinále. Pro semifinálový zápas nám byl přidělen tým FBŠ Všestary, který hrál velmi důrazně do těla a dělal problém převážně naším útočníkům, kteří přes vysoké a mohutné hráče těžce bojovali v osobních soubojích. Naštěstí naše obrana spolu s gólmanem byla výborná a nepustila soupeře do skoro žádné gólové situace. Černou kapkou na tomto zápase je pouze jeden nastřelený tečovaný gól, který jsme obdrželi. Celkový výsledek dopadl v náš prospěch poměrem 5:1. Již nás čekalo těžké finále proti FbC Hradec Králové Black, který ve druhé skupině jasně dominoval nad ostatními týmy. Věděli jsme, že se bude jednat o nejtěžší utkání na turnaji a jestli budeme chtít vyhrát, tak do toho budeme muset dát všechno. Zápas se nesl ve vysoké intenzitě a touze urvat za každou cenu míček a tím i výhodu pro svůj týmem. Utkání se přelévalo ze strany na stranu, rychlé průniky, nahrávky, perfektní střelci, obránci a gólmani, to všechno poslední zápas vyzařoval. Pro diváka, musel být tento finálový zápas opravdovou třešničkou na dortu a pro trenéry infarktový stav. Nakonec jsme udrželi v posledních minutách gólový náskok a dokráčeli si pro celkové první místo na turnaji. Celkové skóre 6:5 pro Aligators. Velmi děkuji mladším žákům za výborné výkony a pokoru, s kterou předstupovali před každého soupeře, děkuji také elévům, kteří maximálně podporovali své starší kolegy po celou dobu turnaje a vytvářeli neskutečnou atmosféru, která mladší žáky táhla celou dobu dopředu.

Komentář trenéra Davida Sirného: “Turnaj jsme zvládli výsledkově opanovat na všech frontách, ale asi ještě více mě těší, že se tým lépe poznal, stmelit a do sezóny tak půjde zas o něco silnější. Tahle generálka před ostrým startem ligy, byla asi nejlepší přípravou, kterou jsme mohli absolvovat.”

Komentář trenéra Josefa Kopečka:  “Rád bych poděkoval všem zúčastněným hráčům za maximální výkony, které předváděli ve svých kategoriích, za disciplinovanost a dodržování určených pravidel během celého víkendu a zejména rodičům, kteří z dálky podporovali své děti a za důvěru v tento první výjezdový víkendový turnaj s přespáním v takhle mladých kategoriích”