9_1628167720.png
477_20240520_093914.jpg

OD ZÁŘÍ JE VÝZNAMNÝ POSUN DOPŘEDU, ŘÍKÁ TRENÉR MLADŠÍCH ŽÁKŮ WHITE DAVID SIRNÝ

Náročnou sezónu má za sebou s týmem mladších žáků Aligators White trenér David Sirný. V létě loňského roku převzal tým, který byl složen s hráčů s různými zápasovými zkušenostmi. Během sezóny dokázal hráče přetvořit ve výborný kolektiv.

Shrnutí sezóny o trenéra Davida Sirného:

Co se hodnocení sezony mladších žáků týká, je asi potřeba to vzít z vícero úhlů. V srpnu, respektive v létě loňského roku jsme přebírali tým složený jak z těch zkušených hráčů, tak i z těch co nemají na velkém hřišti odehráno skoro nic. Tady je třeba ocenit přístup zejména těch starších a zkušených kluků, jak se postavili ke svým mladším spoluhráčům, to jak dovedli stmelit kolektiv a fungovat týmově. Hodně nám pomohli společné tréninky na velké hale, kdy jsme v trénincích mohli konečně vidět tým jako celek a ne jen jeho části. Mohli jsme tak daleko lépe pracovat jak s detaily hry tak i se systémovými a individuálními kvalitami.

„Hodně nám pomohli společné tréninky na velké hale”
trenér David Sirný

Rozjezd sezony byl dosti rozpačitý a nutno podotknout, že jsem sám nevěděl, co si myslet. První turnaj jsme museli z důvodu velkých a zásadních absencí odvolat, tudíž jsme se do zápasového rytmu dostali až někdy v polovině října, což je prostě pozdě a v mnohých věcech to bylo znát. Nicméně po opatrném a váhavém rozjezdu se nám povedlo najet na vlnu dobrých výkonů, individuální zodpovědnosti a chtíče se na hřišti předvést a hrát tak jako v trénincích. Hned druhý turnaj mi utkvěl v hlavě z celé sezony asi nejvíce. Na něm jsme dokázali aplikovat na hřišti spoustu věcí z tréninkových procesů, a hlavně týmově jsme ho zvládli dobře.

Období zhruba od prosince do konce března bylo takové všelijaké. Zápasy se nám sice dařilo vyhrávat nicméně to bylo vždy po hodně rozpačitých výkonech. Jak individuálních, tak těch týmových. Zápasy jsme museli často složitě otáčet, sami jsme se dostávali zbytečně pod tlak a celé to působilo takovým ospalým dojmem. Ono tohle období bylo hodně náročné, co o počtu turnajů v krátkém čase plus mnoho kluků vypomáhalo v kategorii starších žáků, takže únava byla určitě jedním z faktorů, který stál za touto herní dekou. Když jsme tohle období přečkali a přišla pauza, měli jsme všichni čas si jednak odpočinou a naladit se závěr sezony. To se nám povedlo, změnili jsme přístup a systém tréninků, kluci nabrali nové síly a najednou to všechno šlo lépe a jednoduše. Určitě klukům tuhle pasáž sezony nevyčítám sešlo se hodně zápasů v krátkém čase, dost nemocí, takže se to na stavu týmu muselo podepsat. Pozitivní je, že jsme z téhle situace vyšli silnější, a hlavně s chutí zase hrát, kterou jsme jistou část roku postrádali.

„Ono tohle období bylo hodně náročné, co o počtu turnajů v krátkém čase plus mnoho kluků vypomáhalo v kategorii starších žáků”
trenér David Sirný

Závěr sezony jsme zvládli dobře, to co jsme chtěli hrát jsme hráli a vrátili jsme do dobré nálady.

Buď jak buď sezonu, je potřeba hodnotit pozitivně. Konečně se nám povedlo něco o co se tady jako realizační tým snažíme už několik let. Sjednotit koncepci a tréninky žákovské kategorie, trénovat jednotně a týmově. Dobré výkony v zápasech byly už jenom špička ledovce a jasný důsledek kvalitní práce v trénincích v průběhu roku.

Na místě je samozřejmě všem klukům poděkovat a pogratulovat k opravdu výbornému roku. Od září je u všech vidět významný posun dopředu ať už po technické nebo taktické stránce. A konečně asi to čeho si cením nejvíc je to, že kluci dokázali fungovat týmově a kolektiv držel při sobě. Všichni si našli v týmu svoje místo a z nikoho jsem neměl pocit, že by hrál pod tlakem nebo z donucení.

„Všichni si našli v týmu svoje místo a z nikoho jsem neměl pocit, že by hrál pod tlakem nebo z donucení.”
trenér David Sirný

Do příští sezony přechází hodně hráčů do kategorie starších žáků, tudíž je potřeba zaměřit se na co nejhladší přechod a hlavně navázat na to dobré z letošní sezony. Určitě máme na co navazovat.