Související zápasy

OSMIBODOVÝ, AVŠAK VÝKONOVĚ NEVÝRAZNÝ VÍKEND

O víkendu 28. - 29. ledna čekala naše dorostence 4 utkání. V sobotu odehráli dorostenci "A" zápasy s Gullivers "B" a Židenicemi na VUT v Brně, v neděli čekala dorostence "B" klání ve Slušovicích se Slavkovem a domácími Slušovicemi. Oba týmy měly jasně dané cíle, a to obě utkání vyhrát. Realita však byla bohužel jiná.

S Gullivers i Židenicemi už jsme se v této sezóně jednou potkali. Zvlášť s Gulls to byl velmi jednoznačný zápas, který jsme ovládli 18:3, tudíž jsme očekávali podobný průběh. Velmi houževnatý výkon soupeře a naše neschopnost v kombinaci vyvrcholila v 18. minutě gólem Gulls, kdy se prosadil z hranice brankoviště Jebavý. Náš výkon šel ještě více dolů, a proto jsme byli nuceni si vzít timeout, abychom kluky uklidnili a začali se soustředit na naši hru. Mírně zvednutý výkon přinesl ovoce a ve 28. minutě vyrovnával Šimon Grega. Ve třetí třetině jsme už přebírali otěže zápasu, avšak gólman Gulls byl proti a držel remízový stav až do konce zápasu. V nájezdech nás podržel skvělý Zdenda Korec a rozhodující momenty vzal na svá bedra kapitán Petr Kučera, který proměnil oba své nájezdy a nasměroval nás ke 2 bodům.

Před druhým zápasem jsme si řekli, co potřebujeme změnit, k čemu se chceme vrátit a od začátku jsme byli dominantním týmem. Gólman Židenic nám ze začátku chytil pár šancí, ovšem v 7. minutě se prosadil v přesilovce Dominik Kejík a my doufali, že další góly budou následovat. Opak byl však pravdou. Židenický brankář zavřel svoji svatyni a deptal naše svěřence. Naše útoky nepřestávali, bohužel se objevila okénka v obraně a v 17. minutě vyrovnal Matěj Chovanec. Naše střelecké trápení ukončil svojí individuální akcí ve 38. minutě Adam Zouhar, který svým výkonem strhl celý tým ke skvělému závěru, kdy 2 minuty před koncem zvyšoval na 3:1 Šimon Grega. Výsledek se už nezměnil a my tak mohli slavit postup do prvního koše.

Dvojzápas ve Slušovicích byl pro nás velmi těžkým oříškem. Když jsme přijeli a viděli menší hřiště, věděli jsem, že to nebudou jednoduchá utkání a začátek prvního zápasu se Slušovicemi to hned ukázal. Domácí nás na malém hřišti velmi pressovali, což nám vůbec nevonělo a po první třetině jsme prohrávali 2:1. V druhé třetině se nám rozjela menší přestřelka, ze které vyšla remíza 4:4. Ve třetí třetině jsme na dvě minutky vypadli z tempa a pramenily z toho 3 góly soupeře. My jsme vzápětí snížili a po chvíli šli do 6, avšak soupeř nás okamžitě potrestal. Naději nám vykřesal gól Ondřeje Vémoly, který zkompletoval hattrick. Bohužel na další góly jsme se nezmohli a prohráli 8:6.

Do druhého zápasu jsme chtěli vstoupit jinak, ale Slavkov nás zaskočil svou hrou. Byli zalezlí v 5 hráčích na své vlastní půlce a my museli tvořit do plné obrany. V 10. minutě se dokázal prosadit Petr Pažický a ve druhé třetině jsme využili přesilovou hru díky Attilovi Szabó a vedli jsme 2:0. Bohužel přišly ztráty balónků a úniky soupeře, ze kterých jsme dvakrát inkasovali a byla tu na světě remíza. V čase 30:21 se opět v přesilovce prosadil Attila Szabó. Po dvou ubráněných oslabeních na konci zápasu jsme se radovali z výhry 3:2 a zisků 3 bodů do tabulky.