Související zápasy

Aligators
37_20221221_150201.png
315_20231016_081240.jpg

PRVNÍ MĚSÍC KATEGORIE U21

Na začátku sezóny tým přebrali trenéři dorostenců a juniorů Lukáš Růžička s Tomášem Linhartem. Vizi mají jasnou, juniory postupně zapojovat do mužské kategorii, aby si zvykali na rychlost a tvrdost mužských zápasů.

Na začátku sezóny tým přebrali trenéři dorostenců a juniorů Lukáš Růžička s Tomášem Linhartem. Vizi mají jasnou, juniory postupně zapojovat do mužské kategorii, aby si zvykali na rychlost a tvrdost mužských zápasů a k tomu získávat cenné florbalové zkušenosti a dovednosti. Tým je složen z juniorů a některých starších hráčů, kteří zajišťují a předávají zkušenosti mladším klukům, aby přechod do mužské kategorie měli snadnější.

První dva zápasy se odehráli v Bojanovicích, kde jsme potkali týmy z Židenic a Hodonína. Oba týmy také sází na mladé kluky, kteří už mají něco za sebou a nečekali se lehké zápasy.
S Židenicemi to byl zápas se vším všudy. Byly viděny nájezdy ve hře, přesilovky, oslabení ve 3 a díky remíze i nájezdy rozhodující o utkání. V nich byli úspěšnější kluci z Židenic a naše U21 získala aspoň bod.
Ve druhém zápase byli naši kluci lepší, avšak pomalejším a uspávacím tempem Hodonína neměl zápas moc kvalitu. V zápase sice vedli, avšak díky chybám Hodonín vyrovnal a došlo opět na nájezdy. Ty byly rozhodně napínavější než s Židenicemi, bohužel pro nás opět proherní.

Další dva zápasy kluci odehráli v Tuřanech. První špíl je čekal C tým Troopers ověnčený zkušenostmi. Náš tým díky dravému mládí se dostal do vedení a nakonec i zápas vyhrál a mohl si připsat první 3 body do tabulky.
Druhý zápas byl o poznání těžší. Hornets B přijeli s klukama, kteří už snad každý odehrál nějaký čas v DIvizi a bylo to znát. Utkání zvládli takticky velmi dobře, avšak náš tým nezůstal vůbec pozadu. Prohra 5:2 je pro ně velmi cennou zkušeností, která se v dalších částech soutěžě bude jistě hodit.

Komentář trenérů:
Když si vezmeme soupeře, tak bychom 5 bodů ze 4 utkání brali. Když si však vezmeme ráz utkání, tak už je to horší. Utkání bychom rozhodili do dvou kategorií, kde dvě byla velmi kvalitní, druhá dvě kvalitu postrádala. Zápas s Židenicemi byl nahoru dolů, plný soubojů a skvělých šancí, bohužel zápas s Očovem se táhl, oba týmy spíše čekaly, co předvede ten druhý tempo utkání bylo spíše uspávající. Takhle by se dal přirovnat i zápas s Troopers, uspávací tempo a spíše taková nahazovaná na obě brány moc florbal nepřipomínala. Zápas s Hornety byl skvělý, dal by se přirovnat k zápasu s Židenicemi, avšak z obou stran mnohem lépe takticky zvládnutý a dalo se na to hezky dívat.
Rozhodně nám tyto zápasy dávají obrovské množství zkušeností. Bodů zatím moc nezískáváme, ale nebude to dlouho trvat. Tuhle sezónu bereme jako startovací, odrazovou a uvidíme, jak nám to půjde dál.