37_20221221_150201.png
222_20230407_112420.jpg

S ONDROU ŠIŠIMOU PŘED JARNÍ ČÁSTÍ SEZÓNY

Fotbalové týmy mají za sebou první podzimní část svých sezón a po zimní pauze je čekají jarní části. My jsme pro Vás vyzpovídali trenéra mladších žáků Ondřeje Šišmu, který povídá o celkovém fungování fotbalové akademie i o jeho týmu.

Připravili jsme pro Vás rozhovor s Ondřejem Šišmou, který ve fotbalové akademii Aligators trénuje celek mladších žáků. Ondra se rozpovídal o počátcích fotbalové akademie, podzimní části sezóny, ale i o cílech pro jarní část.

Fotbalová akademie Aligators vznikla až před touto sezónou, jak jsi zatím spokojený s fungováním a celkovou organizací?
Tak vždycky najdeme pozitiva i negativa. Fotbalová akademie, jak říkáš teprve začíná. Ze začátku to bylo velmi hektické, než se všechno rozběhlo. Ladění harmonogramů nás trenérů, aby my trenéři stíhaly tréninky, ale zároveň děti mohly naplno rozvíjet ve více sportech a činnostech. Postupně si všechno sedlo a začíná se to naplno rozjíždět, z čeho mám radost. Máme skvělého šéf trenéra, s hromadou zkušeností, ze kterých sbíráme důležité poznatky. Takže si myslím, že dětem máme hodně co nabídnout. Negativa, která nastávala se snažíme proměnit na pozitiva a myslím si, že ve většině případů se nám to daří. S celkovou organizací jako takovou jsem spokojený, ale samozřejmě vždycky je co zlepšovat.

I když výsledkově se Vám na podzim nedařilo, určitě jsou vidět nějaká pozitiva. Mohl by jsi nám prosím zhodnotit podzimní část sezóny?
Výsledkově to na podzim určitě pro diváka nebylo nic moc. My samozřejmě hledáme i ta pozitiva. I když se to na první pohled nezdá, nebyly všechny zápasy úplně jednoznačné. Velmi nás trápila koncovka a taky osobní chyby v obraně. Nebýt i smůly, která se nás držela jako klíště, si myslím, že by pohled na tabulku byl jiný a určitě úsměvnější. Taky musíme stále brát ohled na to, že naše děti začaly s fotbalem v 8 nebo 9 letech. Takže přirozeně jim budou chybět základy, které ostatní týmy mají, a to od práci s balónem až po poziční hru. Každý zápas je vidět posun, který děti provádí. Také musím vyzdvihnout jejich psychickou sílu a chuť fotbal hrát. Není to lehké jezdit na zápasy a dostávat ze začátku tolik gólů. Sám jako hráč jsem toto zažíval. Důležité je počkat vydržet a bojovat. A to oni dělají.
V tomhle mi trenéři je musíme podpořit ,a to taky děláme a jsme moc rádi za to.


Přicházíte po zimní pauze s nějakými novinkami či změnami?

Tak pár změn bude určitě. Začal bych u toho, že nás opustili dva klíčový hráči v obraně. Jeden do vedlejšího Kobylí a druhá odešla do Hodonína, ale na druhou stranu je to pro nás dobrá odezva, že zde máme kvalitní hráče. Oběma přejeme hodně úspěchu v nových týmech a děkujeme za účinkování u nás. Také nás konečně doplnily dvě nové posily. Jsou to dva kluci, kteří se na tréninku ukazují skvěle a v zápase taky. Jsme rádi, že se k nám přidali. Taky nás doplňují hráči z přípravek. Chce to s nimi čas, ale do budoucna to budou určitě výborní hráči.

S jakým cílem vstupuje tým do jarní části sezóny?
Cíl do jara je jasný, dohrát sezónu. Jak už jsem říkal děti jsou nastaveny, že to chtějí dohrát a dobojovat, a my jim v tom určitě budeme chtít pomoct. Přípravné zápasy ukázaly, že máme určitě před sebou hodně práce, ale taky že jsou vidět i zlepšení. Myslím si, že můžu mluvit za děti, že určitě budeme chtít rozbít tu smůlu, která se na nás lepí a vyhrát nějaký ten zápas. Bude to hodně o tom sbírat cenné zkušenosti, které dětem stále chybí a ničím jiným než zápasy je nezískají. Na závěr bych rád pozval všechny na naše domácí zápasy do Brumovic, aby přišli naše děti podpořit. Vždycky se hraje líp, když slyšíte podporu z hlediště.